DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Hakim Bomonti Sahibi Müşteriye Ucuz Dedi

Bir Patiswiss Vakası Daha: Hakim Bomonti Sahibi, müşterinin olumsuz yorum yazmasına tepki gösterdi. Mekan sahibi, müşteriyi ucuzlukla suçladı.

Hakim Bomonti Sahibi Müşteriye Ucuz Dedi

Müşterilerin online yorum platformlarında yazdıkları yorumlar her geçen gün daha da önem kazanıyor. Bu durum, işletmelerin itibarlarını korumak için bu yorumlara nasıl tepki verdiklerini de gözler önüne seriyor. Son zamanlarda ise Hakim Bomonti şubesinden gelen bir haber, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Habere göre, bir müşteri, Hakim Bomonti şubesinde yaşadığı olumsuz deneyimi yorum olarak yazdı. Müşteri, yorumunda ürünleri beğenmediğini ve ortamın iyi olmadığını belirtti. Müşteri Hakim Bomonti’deki deneyimini şu sözlerle açıkladı;

“Instagram gönderine aldanıp gitmiş bulundu. Mezeleri ne olduğunu hiç anlayamadık, lezzetsiz, tatsız, tuzsuz hatta su katılmış gibi bir tat… Eğlence iyidir diye düşündük. Müzikler aynı ve sıradan Dansçıların emeğine sonsuz saygım var ama show denilen şeyin görsel olarak da güzel olması lazım. Kıyafetleri vs ucuza kaçılmış gibi görünüyor. Her şey ucuz ve basit ama ödediğimiz hesap oldukça yüksekti. Ödediğim 2000 TL’yi neden bir yoksula vermedim diye gece uykusuz kaldım. Allah affetsin. İçeride sigara içildiği için klimalar son ayar açılmıştı, dans Edip eğlenemediğimiz için oturduğumuz yerde üşüdük. Üzerine para verip davet edilse bile gitmeyeceğim ve Önermeyeceğim bir mekan.”

Bu yorum üzerine Hakim Bomonti şubesi sahibi, müşteriye hakaret içeren bir yanıt verdi. Yanıtında, müşteriyi “ucuz” olmakla suçlayan ve “ucuz ve sıradan kişiler kaliteyi anlayamazlar” diyen şube sahibi, bu yorumu “karalama kampanyası” olarak nitelendirdi… Şube sahibi, şu cevabı verdi;

“Yıldızı şeflerimiz tarafından hazırlanan mezelerimize su katılmış diyecek kadar damak lezzeti olmayan sıradan bir tat seviyesine sahipsiniz… Dans ve eğlence ekibimiz de yer alan isimleri bir araştırın lütfen ve ayrıca kostümleri ucuz demişsiniz o kostümler özel terziler tarafından hazırlanmakta… Lütfen ama lütfen sizin gibi ucuz bir sıradan kişiler gelmesin Hakim’e. Sarraflar o değerli mücevher parçalarının üzerinde taşımayı bilenler için vardır… Siz o parçayı taşıyabilecek kumaşa sahip değilsiniz. Sizin kumaşınıza uygun mekan vardır muhakkak ama o hakim değildir.. Ucuz ve sıradan kişiler asla kaliteyi anlayamazlar.”

Müşterinin yorumu ve şube sahibinin yanıtları, sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı. Birçok kullanıcı, şube sahibinin müşteriye karşı saygısız ve küfürlü tavrını eleştirdi.

Bu olay, online yorum platformlarının işletmeler için ne kadar önemli olduğunu ve bu platformlarda müşterilere nasıl davranılması gerektiğini bir kez daha göstermiş oldu… İşletmelerin, müşterilerden gelen yorumlara saygılı bir şekilde yaklaşması ve bu yorumları dikkate alarak hizmetlerini geliştirmeye çalışması gerekiyor… Aksi takdirde, Hakim Bomonti şubesinde olduğu gibi, büyük bir itibar kaybı yaşayabilirler.

Geçtiğimiz günlerde de yaşanan bu olayın benzeri Patiswiss’de yaşanmıştı. Bir müşteri aldığı çikolataların küflenmiş olduğunu görüp sosyal medyada paylaşmış, Patiswiss’in CEO’su ise müşteriye hakaret içerikli bir cevap vermişti…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Öktem, Türkiye’ye De Getireceğiz

HIZLI YORUM YAP