DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Kenya’da Gizemli Hastalık! Yürüyemez Hale Geldiler

Kenya’da, 95 öğrenci, nedeni henüz belirlenemeyen bir hastalık nedeniyle rahatsızlandı. Felç olan öğrenciler yürüyemez hale geldi.
Kenya'da Gizemli Hastalık! Yürüyemez Hale Geldiler
Kenya’da, Nairobi’nin 374 kilometre kuzeybatısında bulunan Aziz Theresa’nın Eregi Kız Lisesi’nde 95 öğrenci, nedeni henüz belirlenemeyen bir hastalık nedeniyle rahatsızlandı… Öğrencilerin çoğunun bacaklarının felç olduğu ve yürüyemez hale geldiği bildirildi. Hastalığın nedeni henüz bilinmemekle birlikte, yetkililer, bulaşıcı olabileceğinden endişe ediyorlar… Öğrencilerden alınan kan örnekleri, laboratuvarda inceleniyor. Hastalık nedeniyle okul süresiz olarak kapatıldı. Öğrencilerin tıbbı müdahale için hastaneye kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu bildirildi.
 

Kenya’daki Hastalığın Belirtileri Nelerdir?

Hastalığın belirtileri arasında, ateş, baş ağrısı, kas ağrısı, ishal ve kusma yer alıyor. Bazı hastalarda, bacakların felç olması ve yürüyemez hale gelme gibi daha ciddi belirtiler de görülüyor.
 

Hastalığın Olası Nedenleri Nedir? 

Hastalığın olası nedenleri arasında, bir virüs, bakteri veya parazit enfeksiyonu yer alıyor. Ayrıca, kimyasal bir maddeye maruz kalma veya gıda zehirlenmesi gibi nedenler de düşünülüyor.
 

Hastalığın Tedavisi Nedir?

Hastalığın tedavisi, belirtilere göre yapılıyor. Ateş ve ağrı kesici ilaçlar kullanılıyor. Bazı hastalarda, fizik tedavi de gerekebiliyor.
 

Hastalığın Yayılmasını önlemek için Neler Yapılıyor?

Hastalığın yayılmasını önlemek için, okul kapatıldı ve öğrencilerden alınan kan örnekleri inceleniyor. Ayrıca, okul çevresindeki insanlara hastalık hakkında bilgi veriliyor.
 

Hastalığın Gelecekte Nasıl Bir Etkisi Olacak?

Hastalığın gelecekte nasıl bir etkisi olacağı henüz belli değil. Ancak, hastalığın yayılması durumunda, ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğinden endişe ediliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye’den Suriye’ye Hava Harekatı Düzenlendi

HIZLI YORUM YAP