DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a
ResimLink - Resim Yükle

Şefik Çelikay Yazdı: Bakış Açısı

Ey Müslümanlar! Sizlere Avrupa’daki temel hak ve özgürlüklerin sizinkinden daha iyi olduğunu anlatan birilerine neden biz de aynı şeyi yapamıyoruz demek yerine kâfirler deyip duruyorsunuz!..
Şefik Çelikay Yazdı: Bakış Açısı
Tarihçelerini anlatmaya başlıyorsunuz! Fransızların Cezayir katliamı, Amerika’nın Kızılderili ve zencileri, Almanların Yahudileri , İngilizlerin sömürüleri vesaire…
 
Ve bu güne geliyoruz; Avrupa, İskandinav yada Amerika’da ölçüsünü koyamadığımız doğru ve yanlışların , teolojik bazda helal ve haramların, aile yapısının ve kültürel değer yargılarının perspektifi ile sorguladığımızda gerek bizim ülkede gerekse bütün İslam ülkelerinde hayat kalitesinden tutun eğitime, insan ilişkilerinden tutun ekonomiye, dinin gerekliliklerinden nasıl bir bataklığa sürüklendiğini görmüyor musunuz!..
Böylesi bir akıl tutulması ile hayata ve değişen dünya dengesine nasıl bir uyum sağlayacağınızı dert edinip neden akılcı ve pozitif bir tutum sergilemiyorsunuz!.. Açlık ve sefaletin kol gezdiği bu coğrafyalarda neye güveniyor ve ne ile avunuyorsunuz! Doğru olan bu mu yoksa gerçekten doğayı, insanı ve bilimi anlamak mı? Nedir bu ilkel tutumunuz neden ısrarla bataklığın bir kurtuluş yolu olduğunu canla başla savunuyorsunuz!..
 
Zamanında eserlerinizin Avrupa’da farklı dillere çevrilerek Avrupa’yı düşünsel olarak değişmiş ve dönüşmüş bir yapıya büründürmüşken, bu kişi ve eserlerin kendi topraklarınızda neden tarihe yenik düştüğünü sorgulamıyorsunuz!.. Neyinizle övünüyor ve dünya dengesine nasıl karşı koymayı tasavvur ediyorsunuz! Sizler de biliyorsunuz ki Allah’a güvenmeniz, Allah’ın sizden istediklerini harfiyen yerine getirmenizden geçecektir ki bu da kös kös oturup bir kurtarıcıyı beklemek değil Allah’ın size verdiği en büyük nimet olan akılla mücadele etmenizi gerektirecektir…
 
Kısacası kâfirlerden mesafe olarak uzak olmamız , onlardan yüz yıl geride olduğunuzun gerçeğini kapatmıyor! Silkelenin insanı, doğayı ve bilimi anlamaya çalışın ki hepimiz kurtuluşa erelim inşallah.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Odabaşı Çalışmaları Yerinde İnceledi

HIZLI YORUM YAP