DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Adıyaman’a 2 milyon Frank’lık Güçlendirme Projesi

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, İsviçre İnsani Yardım Merkezi Solidar Suisse ve dayanışma ağı Swiss Solidarity üyeleriyle 1 Haziran’da kentte başlatılacak proje kapsamında bir araya geldi.

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, İsviçre İnsani Yardım Merkezi Solidar Suisse ve dayanışma ağı Swiss Solidarity üyeleriyle 1 Haziran'da kentte başlatılacak proje kapsamında bir araya geldi.

Belediyenin Altınşehir Sosyal Tesislerindeki Toplantı Salonunda gerçekleştirilen görüşmeye, Solidar Suisse ve Swiss Solidarity’den Sabine Maier, Francois Besençon, Corina Albertini, Robert Ruckstuhl, Miren Bengoa, Ernst Lüber, Lukas Frohofer, Mahmut Sansarkan, Hüda Güler, Cihan Demir, Kamil Yücel, Gökhan Gönmez ve Mine Karakuş katıldı.

Başkan Tutdere, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremlerinden etkilenen kent merkezi ve kırsalda barınma, geçim kaynakları ve psiko-sosyal destek alanlarında güçlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirileceğini ifade etti. Bu projelerin Solidar Suisse ve Swiss Solidarity’nin desteğiyle hayata geçirileceğini belirten Tutdere, projelerin Sosyal Araştırma ve Rehabilitasyon Derneği (SARD) ile Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından uygulanacağını söyledi.

1,5 Yıl Sürecek Projenin Bedeli 2 Milyon İsviçre Frankı

Başkan Tutdere, toplam bedeli 2 milyon İsviçre Frankı olan projenin 1,5 yıl süreceğini belirtti. Depremden etkilenen alanlarda barınma, geçim kaynakları ve psiko-sosyal destek hizmetlerinin güçlendirilmesi hedeflenen proje ile ilgili şunları söyledi:

“İsviçre İnsani Yardım Merkezi Solidar Suisse ve dayanışma ağı Swiss Solidarity üyeleri ile bir araya geldik. 1 Haziran’da söz konusu kuruluşların desteğiyle kent merkezimiz ve kırsalda, Sosyal Araştırma ve Rehabilitasyon Derneği (SARD) ile Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından uygulanacak proje kapsamında barınma, geçim kaynakları ve psiko-sosyal destek alanlarında güçlendirme faaliyetleri gerçekleştirilecek. Ekip üyelerine ve proje uygulayıcılarına desteklerinden dolayı teşekkür ederim.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Afyon’da Tiyatro Şöleni Yaşandı

HIZLI YORUM YAP