DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Adıyaman ve Montana Belediyesi Arasında İşbirliği

Montana ve Adıyaman belediyeleri, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin ana faydalanıcısı olduğu “İklim Değişikliğine Uyum İçin Ortak Eylemler” projesinin ilk etabını tamamladı. Bu proje, Yeşil Bir Gelecek için Eşleştirme Hibe Programı kapsamında gerçekleştiriliyor.

Montana ve Adıyaman belediyeleri, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Belediyeler Birliği'nin ana faydalanıcısı olduğu "İklim Değişikliğine Uyum İçin Ortak Eylemler" projesinin ilk etabını tamamladı.

Proje, Bulgaristan’ın Montana Belediyesi’nin koordinatörlüğünde, Adıyaman Belediyesi, Technological Institute of Aquaculture ve Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği’nin ortaklığıyla yürütülüyor. Çalışma toplantıları, okul ve gençlik merkezi ziyaretleri ile çevre incelemeleri yapıldı. Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, Montana’da gerçekleşen bu etabın verimli geçtiğini belirtti. Çevre koruma, su ve balıkların korunması konularında sürdürülebilir yapılar oluşturmak için önemli temaslar sağlandı.

Montana Belediye Başkanı Zlatko Zhivkov, Adıyaman Belediyesi ile çalışmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Zhivkov, 6 Şubat Depremi sonrası Bulgaristan’ın Adıyaman’a yardım gönderdiğini ve bu dostluğun proje ile daha da güçleneceğine inandığını söyledi.

Başkan Abdurrahman Tutdere, Montana’da bulunmaktan mutlu olduklarını ifade ederek, ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti. Adıyaman için daha çevreci ve sürdürülebilir projeler geliştirmek amacıyla Montana ile kardeş şehir olmayı hedeflediklerini belirtti. Montana’da yapılan çalışmaların ardından, Başkan Tutdere Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da Türkiye Büyükelçisi Mehmet Sait Uyanık’ı ziyaret etti. Büyükelçi’ye deprem sonrası Adıyaman’ın durumu hakkında bilgi verdi ve Atatürk’ün çalışma odasında ziyaretçi defterini imzaladı.

Projenin ilk ayağı tamamlanırken, ikinci etapta Montana’dan yetkililerin Eylül ayında Adıyaman’a gelmesi planlanıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sosyal Tesislerde İndirimler Yüz Güldürüyor

HIZLI YORUM YAP