DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Balıkesir Belediyesi’nden Çiftçilere Büyük Destek

Balıkesir Belediyesi, 14 bin hektar alanda faaliyet gösteren 2 bin çiftçiye ve 37 mahalleye kesintisiz ve ücretsiz su temin ediyor.

Balıkesir Belediyesi, 14 bin hektar alanda faaliyet gösteren 2 bin çiftçiye ve 37 mahalleye kesintisiz ve ücretsiz su temin ediyor.

Ücretsiz tarımsal sulama hizmeti sayesinde, çiftçilerin üretim maliyetleri düşerken verimlilikleri artıyor. Böylece Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Akın, seçim vaatlerinden birini daha yerine getirdi.

Belediye yetkilileri, bu proje ile çiftçilerin en önemli sorunlarından biri olan sulama maliyetlerini ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtti. Çiftçiler, kesintisiz su hizmeti sayesinde daha az maliyetle daha verimli üretim yapabilecekler. Bu hizmet, bölgede tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilirliğini artırarak, yerel ekonomiye de büyük katkı sağlayacak.

Belediye Başkanı, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Çiftçilerimizin yanındayız ve onların üretimlerini desteklemek için her türlü imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Ücretsiz tarımsal sulama hizmetimizle, çiftçilerimizin su ihtiyacını karşılayarak, maliyetlerini düşürüyoruz. Bu sayede, daha fazla ürün yetiştirebilecek ve daha yüksek gelir elde edebilecekler” dedi.

Ayrıca, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mağduriyetlerini gidermek amacıyla 1 milyon dekar arazide tarla yolları açıldı. Bu yollar, çiftçilerin tarlalarına daha rahat ulaşmasını ve ürünlerini daha kolay pazara taşımasını sağlayacak. Tarla yollarının açılması, bölgedeki tarımsal üretimin etkinliğini artırarak, lojistik maliyetleri düşürecek ve çiftçilerin işlerini kolaylaştıracak.

Çiftçiler de bu desteklerden oldukça memnun. Birçok çiftçi, bu projeler sayesinde üretimlerinin arttığını ve maliyetlerinin düştüğünü ifade ederek, belediyeye teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bolu Halkı, Fener Alayı Yürüyüşüne Davet Edildi

HIZLI YORUM YAP