DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Başkan Erkek, Tesis Açılışına Katıldı

Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, Microflor Biyoteknoloji ve Tarım Sanayi A.Ş. Üretim Bölümü ve Çanakkale Doku Kültürü ve Fidesi Üretim Tesisi Temel Atma Törenine katıldı.

Başkan Erkek, Tesis Açılışına Katıldı

Belediye Başkanı Muharrem Erkek, 16 Nisan Salı günü gerçekleşen, Microflor Biyoteknoloji ve Tarım Sanayi A.Ş. Üretim Bölümü ve Çanakkale Doku Kültürü ve Fidesi Üretim Tesisi Temel Atma Törenine katıldı.

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleşen törene, Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Muharrem Erkek, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, OSB Başkanı Fahrettin Ersoy, Şirket CEO’ları Anja Hark ve Febe Flore başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Törende, Microflor Biyoteknoloji ve Tarım Sanayi A.Ş. Üretim Bölümü ve Çanakkale Doku Kültürü ve Fidesi Üretim Tesisinin yaklaşık 300 kişiye istihdam imkanı sağlayacağı ve çalışanların büyük çoğunluğunun kadın olacağı bilgileri paylaşıldı. Tesisin yaklaşık 1 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiği de kaydedilirken, törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muharrem Erkek, yeni üretim alanının Çanakkale’ye hayırlı olması dileklerinde bulundu. Başkan Erkek, “Burada çalışanların büyük oranda kadın olacak olması son derece mutluluk verici. Şirketimizin yetkililerine de CEO’larına da Çanakkale’yi tercih ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Çanakkale zaten kimliğiyle, tarihiyle, coğrafyasıyla, kültürüyle tercih edilen bir kent. Bu yatırımların Çanakkale’mize, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum ve Çanakkale’de lütfen genişlemeye, büyümeye devam edelim diyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ise tesisin temel atma töreni kapsamında temsili kurdele kesimi gerçekleştirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Öntürk’ten Şehitler Haftası Mesajı

HIZLI YORUM YAP