DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Başkan İkizer, Gençlere Seslendi

Pazarcık Belediye Başkanı Haydar İkizer, gençlere seslendi: “Köy okulundan çıktım. Üniversite sınavında ilk 1000’deydim.”

Başkan İkizer, Gençlere Seslendi

Pazarcık Belediye Başkanı Haydar İkizer, katıldığı mezuniyet töreninde gençlere seslendi. Gençlere olan güvenini bir kez daha dile getiren Başkan İkizer, kendi eğitim hayatından da bahsederek gençlere ışık olmayı ümit etti…

Başkan İkizer, konuşmasının tamamında şu ifadelere yer verdi;

“Sevgili gençler, bu kadar duayen hocalarımızın yanında benim eğitimle ilgili konuşmam biraz garip kaçabilir. Ancak biz de sizinle aynı yoldan geçtik. Şunu söyleyeyim üniversite sınavında ilk 1.000’deydim. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandığım sene ilk 1.000’deydim, köy okulundan çıktım. Dershaneye gitmeden üniversite sınavını kazandım.

Tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. 3 kızım üniversite bitirdi. İkisi tıp fakültesi, biri diş hekimi. Bu nedenle size bir kaç şey söylemek istiyorum.

Üniversite sınavında heyecan herkeste var. Olmayan kişi hiç çalışmamış demektir. Soru zor! Herkes için zor. Bu bir ölçme ve değerlendirme sınavıdır. Hiç dirayetinizi kaybetmeyin. Önce paragraftan başlayın, paragraf en kolay olanıdır.

Eğitim ülkemizde büyük bir sorun! Hele ki ayrılan bütçe konusunda bir dram. Bir ülkenin geleceği eğitime verdiği önemle ölçülür. Avrupa ülkeleri, İskandinav ülkeleri, Amerika ülkeleri gibi ülkeler 50-60 yıllık eğitim sistemine devam ederken bizler her sene eğitim sistemini değiştiriyoruz… Günü kurtarma derdindeyiz.

Finlandiya, öğretmenlik mesleğinin sınav puanları tıptan hukuktan aha yüksektir. Orada herkes öğretmen olamıyor. Dünyanın en iyi eğitim sistemini getirmişler.

Peki bizler ne yapabilir? Genç beyinleri ülkemizde tutmalıyız. Gençlerimizi ülkemizde tutamıyoruz. Gençler kaygılı, karamsar… Bütün gençlere ümit olmalıyız.

Gençler size güveniyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Biz sizinle var olacağız. Hepinizi seviyorum. Sevgiyle kalın…”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Elbistan Belediyesi’nden Halk Günü Düzenlendi

HIZLI YORUM YAP