DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Başkan Tutdere, OSTİM’i Ziyaret Etti

Adıyaman Belediye Başkanı Tutdere, istihdam odaklı projelerde işbirliğini geliştirmek amacıyla Ankara OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Bu ziyarette, Adıyaman Kalkınma Çalıştayı’nın düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Adıyaman Belediye Başkanı Tutdere, istihdam odaklı projelerde işbirliğini geliştirmek amacıyla Ankara OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti.

Başkan Tutdere’yi, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkanvekili Sıtkı Öztuna, OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu ve OSTİM OSB İstihdam Ofisi Koordinatörü Neslihan Günay karşıladı. Başkan Tutdere, nazik misafirperverlikleri için teşekkür ederek, 6 Şubat depremlerinde büyük yıkım yaşayan Adıyaman’da en önemli sorunun istihdam olduğunu belirtti.

Başkan Tutdere, Türkiye’nin en büyük üretim lokomotifi olan OSTİM ile istihdam öncelikli işbirliği geliştirmek istediklerini ifade etti. “6 Şubat depremlerinde Hatay’dan sonra en fazla yıkımın olduğu şehir bilindiği üzere Adıyaman. Barınma en temel sorun olmakla birlikte, işsizlik çok hat safhada. Belediyecilik yalnızca kaldırım, altyapı yapmak değil, hemşehrilerimize seçimde şehrimizi sosyal ve ekonomik olarak da kalkındıracağımızın sözünü verdik. OSTİM olarak Türkiye’nin en büyük üretim kentisiniz. Sizinle istihdam öncelikli projeler geliştirmek Adıyaman’ımıza büyük katkı sağlayacaktır,” dedi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkan Tutdere’ye teşekkür ederek, deprem döneminde OSTİM’in Adıyaman’a yaptığı yardımları hatırlattı. “Deprem sürecinde sadece Adıyaman’a 175 TIR yardım malzemesi gönderdik. Ancak yardım ederek bu sürecin aşılamayacağı çok aşikar. Bizler OSTİM olarak deprem döneminde olduğu gibi şimdi de Adıyaman’a her türlü desteğe hazırız. İstihdama dönük işbirliği ve projelerle ilgili olarak ekibimiz ve imkanlarımızla Adıyaman’ın yanındayız,” dedi.

Başkan Tutdere, ayrıca İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcıları Refik Tuzcuoğlu, Fatma Varank ve Hasan Suver’i de ziyaret ederek yatırım ve imar konularında temaslarda bulundu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Haliliye’de Tatlı İmalathanesine Ceza

HIZLI YORUM YAP