DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a
ResimLink - Resim Yükle

Begit, Belediye Meclisinde Protesto Edildi

Birecik Belediye Eş Başkanı seçildikten sonra DEM Parti’den istifa eden Mehmet Begit, Urfa Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında protesto edildi.

Begit, Belediye Meclisinde Protesto Edildi

Birecik Belediye Eşbaşkanı seçildikten kısa bir süre sonra DEM Parti’den istifa eden Mehmet Begit, katıldığı ilk Urfa Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında DEM Partili meclis üyeleri tarafından protesto edildi.

 

Birecik ilçesinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM Parti) seçilen ancak 29 Nisan’da istifa eden Mehmet Begit’e yönelik tepkiler sürüyor. DEM Partili Meclis üyeleri, Urfa Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Toplantısının 3’üncü oturumuna katılan Begit’i protesto etti. İlk defa büyükşehir meclis toplantısına katılan Begit’i protesto eden meclis üyeleri adına konuşan Urfa Büyükşehir Belediyesi DEM Parti Meclis Eşsözcüsü Gülşen Özer, “Herkesi selamlıyoruz. Ancak burada irade gasp edenleri, halkın iradesine sırt dönenleri, bunu yaptıktan sonra buraya gelen şahsı selamlamıyor ve protesto ediyoruz” dedi.

DEM Partili Meclis üyeleri Özer’in sözlerini uzun süre alkışlayarak, ses çıkarma eylemi yaptı. Ardından konuşan bir diğer Urfa Büyükşehir Belediyesi DEM Parti Meclis Eşsözcüsü Vedat Deniz Aydın, şunları söyledi: “Halk iradesinin üzerinde hiç bir irade yoktur ve bu şahsın yapmış olduğu asılsız iftiraları kabul etmiyoruz. Birecik halkı bahse konu şahsa değil Dem Partiye oy vermiştir. Dem Parti’nin geçmiş parti pratiğine ve örgütlü yapısına oy veren halkın iradesini kendi iradesi olarak gören ve bunu şahsi çıkarları için kullanmak isteyen şahsın yaklaşımı partimizi bağlamamaktadır. Yapmış olduğu kara propaganda kendi şahsi çıkarları içindir. Ne dem parti Birecik ilçe örgütümüzün ne de Birecik meclis üyelerimizin bahse konu şahsa ait onur kırıcı herhangi bir yaklaşımı söz konusu değildir. Bahse konu şahsın yapmış olduğu açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Kendi şahsi düşüncesini Parti’nin tutumu gibi gösterip, halkın iradesini boşa çıkarmaya çalışan ve partimize dönük yapmış olduğu iftiraları reddediyoruz. Halkın iradesini temsil etmeyen bir şahsın halk meclisi olan Şanlıurfa büyükşehir belediyesi meclisinde yeri yoktur. Bu şahıs Birecik halkını temsil etmemektedir. Halk bu şahsı kabul etmemektedir. Her ortamda ve her oturum da bahse konu şahsı kamuya teşhir edeceğiz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Suruç’ta Park Kulübeleri Boyanıyor

HIZLI YORUM YAP