DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Belediye Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi

Edirne Belediye Meclisi mayıs ayı olağan toplantısı Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, başkanlığında gerçekleşti.

Edirne Belediye Meclisi mayıs ayı olağan toplantısı Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, başkanlığında gerçekleşti.

Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı Edirne Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlenen Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nda 16 gündem maddesi ve 13 gündem dışı madde görüşülerek, karara bağlandı.

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, meclis toplantısına, boşanma aşamasındaki eşi tarafından vurularak hayattan koparılan 22 yaşındaki genç kadın Petek Aksak’ı ve Edirne’yi Tanıtma, Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı, Edirne’nin Turizm Elçisi Bahri Dinar’ın vefatını anarak başladı.

Kadınlarla ilgili yapılacak olan tüm yasal düzenlemeleri ve İstanbul Sözleşmesini desteklediğini belirten Başkan Gencan Akın, “Bir kız kardeşimizi daha kaybettik. Bizler hem yasal sürecin takipçisi olacak, kadınlarımızın yanında duracağız hem de Edirne Belediyesi olarak elimizden gelen ne kadar önlem varsa alacağız” dedi.

Edirne’nin tanıtımına sağladığı önemli katkıları dolayısıyla Edirne Turizm Elçisi Beratı ve Payesi verilmiş olan Edirne’yi Tanıtma, Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Kurucu Başkanı, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Bahri Dinar’ın isminin bu kentte sonsuza kadar yaşatılacağını belirten Başkan Gencan Akın, şu ifadeleri kullandı;

“19 Nisan’da çok kıymetli bir büyüğümüzü kaybettik. Sevgili Bahri ağabeyimizi kaybettik. Bahri ağabeyimiz, hepimiz için çok kıymetli. Şehrimiz için yaptıkları çok kıymetli. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler, Bahri ağabeyimizin ismini Edirne’de yaşatmak için bugün de karar alacağız, sonrasında da farklı projeleri hayata geçireceğiz. Ailesine ve sevdiklerine sabırlar diliyorum.”

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin çatı katında çıkan yangın sebebiyle Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, tıp fakültesi personeline ve tıp fakültesi hastanesinde tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Gencan Akın, Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekiplerine ise zamanında yapılan doğru müdahaleleri için teşekkürlerini sundu.

Baharın habercisi Kakava Hıdrellez Şenlikleri için tüm önlemlerin alındığını belirten Başkan Gencan Akın, “4-5 ve 6 Mayıs itibariyle Kakava Hıdırellez Şenliğimizi kutlayacağız. Bu konuda çok titiz bir çalışma yürüttük. Bu yıl sadece 5 ve 6 Mayıs’ta değil 4 Mayıs’ta da bu şenliğimizi kutlayacağız. Tüm hemşehrilerimizi,  Meclis Üyelerimizi ve tüm misafirlerimizi şenliklerimiz davet ediyorum. Eminim ki, çok eğleneceğimiz, birlik ve beraberlik içerisinde geçireceğimiz bir şenlik olacak” ifadelerini kullanarak bolluğun ve bereketin simgesi Kakava Hıdırellez Şenlikleri’ne tüm misafirleri davet etti.

Tüm basın mensuplarının 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğünü kutlayan Başkan Gencan Akın, geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdiği Kitap Kafe’nin kendisi için çok anlamlı olduğunu ifade etti. Gençlere ve bütün vatandaşlara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Meclis toplantısı Marmara Belediyeler Birliği için üye seçimiyle devam etti. 1 asil üye ve 1 yedek üye seçimi yapıldı. Marmara Belediyeler Birliği Üyeliğine Cumhuriyet Halk Partisi’nden Gökçe Onur Öktem ve Sergen Kuru seçildi.

Artan maliyetler ve 65 ve üzeri vatandaşlara sağlanan ücretsiz binişler sebebiyle Edirne Belediyesi tarafından verilen ETUS Gelir Desteği 2.700 TL’den 8.100 TL’ye çıkarıldı. Yükseltilen gelir desteği, araçların taşıdığı ücretsiz binişlere göre ödenecek.

Edirne Belediyesi Personel Anonim Şirketi’ni görev süresi dolan yönetim kurulu üyeleri yerine Semih Çınar ve Nedim Mercan görevlendirildi. Ergene Enerji Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olarak ise Refik Şahin seçildi.

BEYZA IŞIK’A ALTIN HEDİYE EDİLECEK

Bulgaristan’ın Burgas şehrinde gerçekleştirilen 11th Swimming Talent Cup müsabakalarında 200 metre Kelebek branşında 1. Olarak altın Madalya kazanan Beyza Işık’a altın hediye edilecek.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Büyükşehir’de Sosyal Denge Sevinci

HIZLI YORUM YAP