DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Muhittin Böcek, Başkan Seçildi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı’na seçildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı’na seçildi.

Böcek, tüm belediyelerle parti ayrımı yapmaksızın işbirliği içinde çalışacaklarını ve 2021 yılından bu yana yapılmayan Antalya Şehircilik ve Teknoloji Fuarı’nı yeniden başlatacaklarını açıkladı.

Akdeniz Belediyeler Birliği Meclisi’nin 11. dönem ilk toplantısı Antalya’da gerçekleştirildi. Toplantıya 13 ilden 84 belediye başkanı ve 217 meclis üyesi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ev sahibi olarak konuşan Muhittin Böcek, seçilen birlik üyelerini tebrik etti.

Böcek, Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 4 dönem başkanlığını yaptığını hatırlatarak, yerel yönetimler arasında güçlü bir dayanışma ve işbirliği kültürünü tesis etme amacı taşıdıklarını belirtti. Yeni dönemde kimseyi ötekileştirmeden ve parti ayrımı yapmadan işbirliği içinde çalışacaklarını vurguladı.

Böcek, bilim ve tekniğin ışığında yeni projeler sürdüreceklerini, panel, hizmet içi eğitimler ve sempozyumlar düzenleyeceklerini söyledi. 2021 yılından beri yapılmayan Antalya Şehircilik Teknolojileri Fuarı ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’nun yeniden hayata geçirileceğini de ekledi.

Toplantıda, meclisin geçici Divan Başkanlığını en yaşlı üye olan Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal yaptı. Meclis üyeleri, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı’na Muhittin Böcek’i aday gösterdi ve yapılan gizli oylamada 193 meclis üyesinin oyuyla Böcek, 2 yıllığına başkan seçildi. Divan Katip Üyeliğine Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran ve Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş seçildi.

Encümen üyeliğine ise Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Cengiz, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Dinar Belediye Başkanı Veysel Topçu, Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca seçildi. Toplantıda ayrıca plan ve bütçe, çevre komisyonu ve turizm komisyonu üyelerinin seçimleri gerçekleştirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İlçe Ziyaretleri Gerçekleştiriyor

HIZLI YORUM YAP