DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Burcu Köksal’dan Bilgi Evleri İçin Özel Protokol

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Bilgi Evleri’nin tüm vatandaşların yararına kullanılması için önemli bir protokole imza atacaklarını kaydetti.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Bilgi Evleri'nin tüm vatandaşların yararına kullanılması için önemli bir protokole imza atacaklarını kaydetti.

Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Evleri, yeni dönemde tüm vatandaşların yararlanabileceği merkezler hâline gelecek.

Afyonkarahisar  Belediyesi ile İl Müftülüğü arasında imzalanması planlanan protokol kapsamında 7 Bilgi Evi’nde din, ahlak, erdem bilgileri en güvenilir kaynaklar ve isimler aracılığıyla öğretilecek. Belediye Başkanı Burcu Köksal, İl Müftülüğü ile imzalanacak protokolün çok yararlı olacağına dikkat çekti. Köksal, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığımız, vatandaşlarımızın dini aslına uygun şekilde öğrenmesini; bu çerçevede ahlak ve milli bilinçle gelecek nesillerin yetişmesini, devletin bütünlüğüne ve milletin birliğine hizmeti hedefleyen köklü bir kurumumuzdur. Bu bilinçle, biz de İl Müftülüğümüz ile işbirliği yapacağız. İl Müftümüz Sayın Lütfü İmamoğlu’nun Belediyemize yaptığı hayırlı olsun ziyaretinde konuştuğumuz üzere, en kısa zamanda protokol imzalayacağız. Belediyemiz’in 7 Bilgi Evi’nde dinin çıkar amaçlı değil aslına uygun, duru ve temiz bir şekilde öğrenilmesini sağlayacağız. Kadınlar protokol kapsamındaki Bilgi Evlerimize gelip dini bilgi öğrenebilecek.

Ayrıca Bilgi Evleri’nde kadınlara söz verdiğimiz gibi meslek edindirme ve hobi kurslarını da vereceğiz. Hafta sonları öğrencilere lise ve üniversite hazırlık kurslarını ücretsiz düzenleyeceğiz.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Amasya’da Semt Pazarında Fiyat Etiketi Denetimi

HIZLI YORUM YAP