DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

“Burdur’a Değer Katan Şahsiyetler Sempozyumu” Yapıldı

MAKÜ Lavanta Tepesi Otel, “Burdur’a Değer Katan Şahsiyetler Sempozyumu”na ev sahipliği yaptı.

MAKÜ Lavanta Tepesi Otel, "Burdur’a Değer Katan Şahsiyetler Sempozyumu"na ev sahipliği yaptı.

Dün başlayan ve Pazar günü sona erecek olan sempozyumda, Burdur’a değer katan önemli isimler çalışıldı. Toplam 70 bildirinin sunulduğu etkinliğe Türkiye’nin çeşitli kentlerinden ve Azerbaycan’dan bilim insanları katıldı. 23 ve 24 Mayıs tarihlerinde bildiri sunumlarının gerçekleştirildiği sempozyum kapsamında yarın bilim insanları için Kibyra ve Salda gezi programı düzenlenecek. Sempozyum, Pazar günü bilim insanlarının uğurlanması ile sona erecek.

Sempozyumun Konuları ve Katılımcılar

Sempozyumda, Burdur Milletvekili Mehmet Akif Ersoy, yazar Neriman Şimşek Mıhladız, Mustafa Şeref Bey, Halil Hulusi Efendi, Derviş Mehmed Paşa, Şehit Pilot Teğmen Ayfer Gök, Fakir Baykurt, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır ve daha birçok önemli isim hakkında bildiriler sunuldu. Bu isimlerin Burdur’un kültürel ve tarihi mirasına katkıları değerlendirildi.

Açılış Programı

Sempozyumun açılışı, Burdur protokolü, bilim insanları ve öğrencilerin katılımıyla 23 Mayıs Perşembe günü Lavanta Tepesi Otel’de gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından MAKÜ tanıtım filmi gösterimi yapıldı. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı öğrencileri Yunus Gürkan Avcar ve Halil Ardıç’ın sunduğu müzik dinletisinin ardından, Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Tekşen açılış konuşmasını yaptı. Tekşen, Burdur’un tarih boyunca birçok değerli şahsiyet yetiştirdiğini vurgulayarak, “MAKÜ olarak bu değerli isimleri araştırıyoruz. Bu çalışmalar, Burdur’un kültür hayatına büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kırıkkale’de “Kalefest” Başladı

HIZLI YORUM YAP