DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a
ResimLink - Resim Yükle

Bilecik’te Çevreyi Kirletenlere Ceza İşlemi Uygulanacak

Bilecik Belediye Başkanlığı’ndan yapılan bilgilendirici açıklamada, çevreyi kirletenlere ceza işleminin uygulanacağı bilgisi verildi.

Bilecik Belediye Başkanlığı’ndan yapılan bilgilendirici açıklamada, çevreyi kirletenlere ceza işleminin uygulanacağı bilgisi verildi.

Şehirdeki park ve oyun alanlarında çevre kirliliğinin önlenmesi gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, bu alanların korunmasının önemine değinildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak, yarınlarımızın mimarları olan çocuklarımızın eğlenceli ve keyifli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla parklarımızda yenileme, düzenleme, bakım ve temizlik çalışmaları belirli bir takvim çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmalar kapsamında ayrıca mahallelerimizde yeni oyun alanlarını da çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz. Yeşil Bilecik’imizdeki park ve oyun alanlarının bakımı ve temizliği bizler için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, çocuklarımız için park ve oyun alanlarını temiz tutmak ve korumak oldukça faydalıdır.”

Açıklamada ayrıca, mahalle sakinlerinin konu hakkında daha duyarlı olmaları gerektiği ve çevreyi kirletenlere ceza işlemi uygulanacağı ifade edildi. Şu şekilde devam edildi:

“Tüm vatandaşlarımızdan, çevre kirliliği oluşturacak davranışlardan kaçınmalarını rica ediyoruz. Oyun ve park alanlarında çekirdek kabukları ve içecek kutuları gibi atıkların atılmaması, oyun grupları ve oturma banklarının korunması en temel insani vazifelerimiz arasındadır. Belediyenin ilgili birimleri tarafından birçok park ve oyun alanında günde iki kez temizlik yapılmaktadır. Ancak bu konudaki aşırı mesai, hem iş gücü kaybına hem de kamu mallarının zarar görmesine yol açmaktadır. Duyarlı vatandaşlarımızın yapacağı ihbarlar sonucunda çevreyi kirletenlere gerekli ceza işlemi uygulanacaktır.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Eskişehir’de Plaj Sezonu Bayramda Açılıyor

HIZLI YORUM YAP