DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a
ResimLink - Resim Yükle

Afyonkarahisar Belediyesi Çölyak Hastaları İçin Büfe Açtı

Afyonkarahisar Belediyesi, glütensiz gıda bulmakta zorluk çeken ‘Çölyak Hastaları’ için özel büfeyi Zafer Meydanı’nda hizmete açtı.

Afyonkarahisar Belediyesi, glütensiz gıda bulmakta zorluk çeken 'Çölyak Hastaları' için özel büfeyi Zafer Meydanı’nda hizmete açtı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, seçimlerden önce çölyak hastalarına verdiği sözü tuttu.  Zafer Meydanı’nda hizmete açılan glütensiz gıdaların satıldığı büfe, çölyak hastaları tarafından memnuniyetle karşılandı. Glütensiz Gıda Büfesinde ekmek başta olmak üzere; mısır gevreği, un, cips gibi birçok gıda bulunuyor.

“KÂR AMACI GÜTMEYECEĞİZ”

Sosyal belediyeciliğin gereği olarak çölyak hastalarımıza verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkan Köksal, kâr amacı gütmeyeceklerini ifade etti.
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmeler neticesinde glütensiz ürünlerin satış büfesinden temin edileceğine dikkat çeken Başkan Köksal; “Çölyak hastalarımız glütensiz gıdalara erişimde çok sıkıntı yaşıyorlar, maddi açıdan zorlanıyorlardı. Hastalarımızın yaşam standartlarını yükseltmek, onların sağlıklı ve kaliteli gıdalara erişimini sağlamak bizim öncelikli görevlerimizden biri olduğunu unutmamamız gerekir” dedi.

“HASTALARIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

Hastaların günlük yaşamda karşılaştığı zorlukları bir nebze de olsa azaltmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Burcu Köksal; “Bu büfemiz, yalnızca çölyak hastalarımıza değil, glütensiz beslenmeyi tercih eden tüm vatandaşlarımıza da hizmet verecek.
Açılışını gerçekleştirdiğimiz büfemiz, insana verdiğimiz değerin, sosyal sorumluluk bilincinin ve halkımıza duyduğumuz sevginin bir göstergesidir. Onların sağlığı bizim için her şeyden kıymetlidir. Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese, tüm çalışma arkadaşlarımıza ve bize güvenen siz değerli hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Glütensiz gıda ürünlerimizi maliyetine sunarak, sağlıklı bir yaşamın herkesin hakkı olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyor, tüm vatandaşlarıma sağlıklı bir yaşam diliyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hıdırlık Kulesi’nde Tarih Yeniden Canlanacak

HIZLI YORUM YAP