DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Emekli Evi Üyeleri Büyükşehir İle Aktif Kalıyor

Mersin Büyükşehir bünyesinde faaliyetlerini yürüten Emekli Evleri, yaş almış yurttaşların ikinci baharlarını daha aktif geçirmelerini sağlıyor.

Mersin Büyükşehir bünyesinde faaliyetlerini yürüten Emekli Evleri, yaş almış yurttaşların ikinci baharlarını daha aktif geçirmelerini sağlıyor.

Bu kapsamda, Halkkent Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki Emekli Evi üyeleri, Darısekisi Örnek Köyü’ne keyifli bir gezi düzenledi.

Darısekisi Örnek Köyü’nde Keyifli Anlar

Emekli Evi üyeleri, Darısekisi Örnek Köyü’nde güzel havanın tadını çıkararak hem yürüyüş yaptı hem de birlikte yemek yedi. Ortanca Sokak’ta dolaşan emekliler, rengarenk evlerin önünde hatıra fotoğrafları çektirerek eğlenceli anlar yaşadı. Gezi boyunca Sağlık Dairesi personeli de katılımcılara eşlik ederek şeker ve tansiyon ölçümleri yaptı.

Halkkent Emekli Evi Sorumlusu Çağdaş Yeter, bu tür gezilerin emeklilerin daha sosyal ve aktif bir yaşam sürmeleri amacıyla düzenlendiğini belirtti. Yeter, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkkent Emekli Evi olarak, emekliler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek ve onları daha hareketli bir yaşama teşvik etmek amacıyla Darısekisi Örnek Köyü ve Ayvagediği Yaylası’na geziler düzenledik. Temel hedefimiz oturan değil, hareket eden bir emeklilik süreci. Bu etkinlikle beraber yaz gezilerinin de açılışını yapmış olduk” dedi.

Halkkent Emekli Evi üyelerinden Ayten Küçükdağ, gezinin çok güzel ve eğlenceli geçtiğini, yemeğin ve çayın tadını çıkardıklarını belirtti. Emekli Evi’nin onlar için bulunmaz bir nimet olduğunu söyleyerek, “Böyle bir yer açtıkları için çok teşekkür ederiz” dedi.

Fatma Türk, gezi sayesinde çok güzel bir gün geçirdiğini ve kendini İzmir Şirince, Söke veya Marmaris gibi turistik yerlerde hissettiğini ifade etti. Vahap Seçer’e teşekkürlerini sunan Türk, “Bize her türlü imkanı sağlıyorlar” dedi.

Doğada vakit geçirmeyi çok sevdiğini belirten Sabri Saray, Darısekisi Köyü’nde arkadaşlarıyla bol bol vakit geçirdiğini ve doğada yürüyüş yapmanın çok güzel olduğunu söyledi.

Hüseyin Güler, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği birçok geziye katıldığını ve Vahap Seçer’e teşekkür ederek, “Bize yaşlılığımızı gerektiği gibi yaşatıyor. Gerçekten sonbaharımızı yaşıyoruz. Güzel havada oturduk ve eğleniyoruz. Her türlü hizmet yapılıyor” diye konuştu.

Peruze Berki, doğayla iç içe olmanın çok güzel olduğunu, bu tür etkinliklerin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Yemeklerimizi yedik, çaylarımızı içtik, oyunlarımızı oynadık. Başkanımız Vahap Bey’e, bize sunduğu katkılardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu gezilerin devamını dileriz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bu tür etkinlikler, yaşlı vatandaşların hem fiziksel hem de sosyal olarak daha aktif olmalarını sağlıyor. Emekli Evleri’nin bu tür gezileri, katılımcılara yalnızca güzel vakit geçirme fırsatı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda topluluk içindeki bağları güçlendiriyor ve onların daha sağlıklı, mutlu bir yaşam sürmelerine katkıda bulunuyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tekirdağ’da Marmara Denizi Günü Etkinliği

HIZLI YORUM YAP