DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Engelsiz Yaşam Çalıştayı Düzenlendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayata daha aktif katılımını sağlamak amacıyla “Eskişehir’de Engelsiz Yaşam Çalıştayı” düzenledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayata daha aktif katılımını sağlamak amacıyla "Eskişehir’de Engelsiz Yaşam Çalıştayı" düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın öncülüğünde Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştay, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında yapıldı. Çalıştaya Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Barosu Engelli Hakları Komisyonu yetkilileri, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi akademisyenleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Çalıştayda “Erişilebilirlik,” “Çalışma Yaşamına Katılım ve Destekleme,” “Koordinasyon ve İletişimde İş Birliği,” ve “Toplumsal Yaşama Katılım-Sosyal” konuları üzerine odaklanarak dört masa oluşturuldu.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, katılımcı yönetimi esas aldıklarını belirterek, “Yerel yönetimler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bu çalıştayda hizmet alanlarımızın modelini oluşturmak istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik ‘Daha iyi nasıl hizmet verebiliriz?’ sorusunun cevabını hep birlikte aramak için buradayız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlara sundukları hizmetlerden de bahseden Kargın, “Avantaj Taksi, evde kişisel bakım ve yıkama hizmeti sunuyoruz. Ayrıca Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi’miz ile özel gereksinimli vatandaşlarımızın günlük yaşam becerilerini ve bedensel yeterliliklerini güvenli bir ortamda geliştirmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Eskişehir’de Engelsiz Yaşam Çalıştayı,” teşekkür ve katılım belgelerinin takdimiyle sona erdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Çavuşoğlu Sözünü Tuttu

HIZLI YORUM YAP