DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a
ResimLink - Resim Yükle

Haluk Levent, Amasya’da Sahne Alacak

Bu yıl 105.’si kutlanacak olan Amasya Uluslararası  Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali kutlamaları dolayısıyla Haluk Levent sahne alacak.

Bu yıl 105.'si kutlanacak olan Amasya Uluslararası  Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali kutlamaları dolayısıyla Haluk Levent sahne alacak.

Amasya Belediye Başkanı Turgay Sevindi, Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında şu ifadelere yer verdi: “Köklü tarihi ve kültürü ile birçok medeniyete ev sahipliği yapan Amasya, asırlar boyu sanat, bilim ve hoşgörünün merkezi olmuştur. Yüzyıllar boyu yetiştirdiği sanatçılar ve bilim adamları ile Anadolu’nun ilim merkezlerinden olan Amasya aynı zamanda birçok şehzadeyi Osmanlı tahtına hazırlamıştır.1.Dünya Savaşı sonunda, yurdumuzun işgallerle parçalanmaya başladığı bir dönemde, tek kurtuluş yolunun Anadolu’da başlayacak milli bir mücadele hareketinde olduğunu bilen Mustafa Kemal ATATÜRK, bu düşünceyle 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmış ve daha sonra 12 Haziran 1919’da halkın büyük bir coşkuyla ve sevgi gösterileriyle karşıladığı Amasya’ya gelmiştir. Amasya’da bizzat kendisinin kaleme alarak 22 Haziran 1919’da tüm dünyaya ilan ettiği Amasya Tamiminde geçen ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ cümlesi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün halkına duyduğu güvenin ve hürriyete olan inancının apaçık işareti, var olmak ile yok olmak arasında tercihe zorlanmış bir milletin haklı mücadelesinin bir özetidir. Bu tarihi günün 105. yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Her yıl yerli ve yabancı pek çok misafirin katıldığı, büyük bir coşkuyla kutladığımız ve büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığımız 12-22 Haziran Amasya Uluslararası ATATÜRK Kültür ve Sanat Festivalini bu yılda coşkuyla kutlayacağız. Hepimizin haklı gurur kaynağı olan 12-22 Haziran Amasya Uluslararası ATATÜRK Kültür ve Sanat Festivali etkinliklerini cadde ve sokakları doldurarak, coşkulu topluluklar halinde bir araya gelerek kutlamak başta Amasyalıların hakkıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Amasya Tamimi’nin 105. yıl dönümünde ülkemizin kurtuluşu için mücadele etmiş başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla yâd ediyorum. Onların bizlere emanet ettiği ülkemizi dünya devletleri arasında hak ettiği noktaya ulaştırabilmek, onlara olan gönül borcumuzdur. Bu kapsamda bizlere ve gelecek nesillere düşen görev, geçmişimizden ve geleneklerimizden kopmadan, güçlü ve kararlı adımlarla bilimde, sanatta, edebiyatta, sporda ve her alanda azimle çalışmak ve ecdadımıza layık bireyler olduğumuzu ispatlamaktır. Bu vesileyle tüm Amasyalıların bu onur gününü kutluyorum” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Toplu Sünnet Şöleni İçin Kayıtlar Başlıyor

HIZLI YORUM YAP