DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Hasyurt Tarım Fuarı 8 Mayıs’ta Açılıyor

Türkiye’nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan 27. Hasyurt Tarım Fuarı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde 8-10 Mayıs’ta Finike’de kapılarını ziyarete açacak.

Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan 27. Hasyurt Tarım Fuarı, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin himayesinde 8-10 Mayıs'ta Finike'de kapılarını ziyarete açacak.

Tanıtım toplantısına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya tarım Konseyi Başkanı Ali Çandır, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikci, Kumluca Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Özçetinkaya, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Özen katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye olarak tarım sektörüne desteklerinin yeni dönemde de artarak devam edeceğini söyledi. Böcek, şunları kaydetti:

‘’Antalya üretecek, Antalya kazanacak, Antalya üretecek Türkiye kazanacaktır. Üreten ülke güçlü ülkedir. Antalya’nın batısında kalan Kumluca, Demre ve Kaş ilçelerinde yılda 2,5 milyon ton örtüaltı yaş meyve sebze üretimi yapılmaktadır. Yerelden kalkınma projelerimiz ile çiftçinin, üreticinin her daim yanında olduk. Kapalı devre sulama sistemleri, ekipman destekleri, tohum fide fidan destekleri, sulama kooperatiflerine enerji desteği, akıllı tarım uygulamaları gibi birçok projemizle Türkiye’deki belediyelere öncü olduk. Türkiye’nin ilk tarım fuarı Hasyurt Tarım Fuarı’na da önem veriyoruz.’’

ATB ve Antalya Tarım Konseyi Başkanı Ali Çandır da, Hasyurt Tarım Fuarı ile sektördeki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri ve en son tarım uygulamaların tanıtılmasını amaçladıklarını belirtti. Çandır, ‘’Fuar, bitki beslemeden gübreye, zirai ilaçtan tohuma ve fideye, sera plastiğinden mekanizasyona kadar tarım sektöründe her alanından katılımcıya geniş bir yelpazede ürün ve hizmetleri sergileme olanakları sunacak” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kura Nehri Yaşam Vadisi Yaz Sezonuna Hazır

HIZLI YORUM YAP