DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

İBB’den Coşkulu Fetih Kutlaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un Fethi’nin 571. yıldönümü kutlamasında etkili bir konuşma yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un Fethi’nin 571. yıldönümü kutlamasında etkili bir konuşma yaptı.

İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethederek kenti doğu ve batı kültürlerinin buluştuğu bir dünya başkenti haline getirdiğine vurgu yaptı ve İstanbul’un o zamanlardan itibaren adaletin ve hoşgörünün simgesi olduğunu belirtti. İmamoğlu, bu şehre sahip çıkmanın, Fatih Sultan Mehmet ve Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerine sahip çıkmak anlamına geldiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un Fethi’nin 571. yıldönümünü büyük bir etkinlikle kutladı. Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda gerçekleştirilen kutlamalara, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve binlerce vatandaş katıldı. Etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İBB Mehteran Bölüğü’nün gösterileri, görsel ve ışık gösterileri ile İstanbul’un fethinin canlandırıldığı sahne gösterisiyle devam etti.

İmamoğlu, konuşmasında İstanbul’un fethinin dünya tarihini değiştiren ve bir çağı kapatıp yenisini açan çok özel bir olay olduğunu belirtti. Fatih Sultan Mehmet’in hedefinin toprakları değil, gönülleri fethetmek olduğunu ve İstanbul’da herkesin inanç ve geleneklerini koruyan adil ve hoşgörülü bir yönetim kurduğunu ifade etti. İmamoğlu, İstanbul’un, adaletin ve hoşgörünün simgesi olduğunu ve bu değerlerin korunması gerektiğini vurguladı.

İmamoğlu ayrıca, İstanbul’a sahip çıkmanın Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerine sahip çıkmak anlamına geldiğini belirtti ve Atatürk’ün İstanbul’un tarihimizin ve medeniyetimizin özeti olduğunu söylediğini hatırlattı. İstanbul’un 16 milyon hemşehrisinin ve 86 milyon vatandaşın olduğunu belirten İmamoğlu, şehrin herkesin ortak değeri olduğunu vurguladı.

Fatih Sultan Mehmet ve Mustafa Kemal Atatürk’ün barışı kazandıkları için büyük ve eşsiz şahsiyetler olduğunu söyleyen İmamoğlu, onların hoşgörü, akıl ve bilimi savunduklarını ve bu yüzden dünya çapında saygın olduklarını belirtti. Konuşmasında gençlere seslenen İmamoğlu, gençlerin Fatih Sultan Mehmet gibi gönülleri ve geleceği fethetmek için her şeye sahip olduğunu ve birbirlerine güvenmelerinin önemini vurguladı.

571’inci fetih yıldönümü kutlamaları, Haluk Levent konseriyle devam etti ve coşku doruğa çıktı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

HATSU Arızaları Onarıyor, Su Kayıpları Önleniyor

HIZLI YORUM YAP