DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Kadıköy’de Hıdırellez Coşkuyla Kutlandı

Hıdırellez, Kalamış Atatürk Parkı’nda kutlandı. Başkan Mesut Kösedağı “Kadıköy’de baharın tadını sonuna kadar çıkaracağız” dedi.

Kadıköy’de Hıdırellez Coşkuyla Kutlandı

Bereketin ve baharın müjdecisi Hıdırellez, Kalamış Atatürk Parkı’nda kutlandı. Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı “Kadıköy’de baharın tadını sonuna kadar çıkaracağız” dedi.

Hıdırellez ateşinin yakıldığı, dileklerin dilendiği etkinlikte Hüsnü Şenlendirici ve Dzambo Agusevi Orkestrası da konser verdi.

Bereketin ve baharın müjdecisi olan farklı coğrafyada da yüzyıllardır kutlanan Hıdırellez bayramı, Kadıköy’de büyük bir coşkuyla karşılandı. 5 Mayıs Pazar günü Kalamış Atatürk Parkı’nda festival tadında kutlanan bayrama vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hıdırellez etkinlik alanında kurulan stantlarda Hıdırellez makyajı ve taçları yapıldı.  Hıdırellez ateşinden atlayanlar, dilek ağacından sağlık ve mutluluk diledi. Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı etkinliğe eşi Nihal Kösedağı ile katıldı. Neşeli ve eğlenceli etkinliklerle geçen günde Sami Levi ile Volkan Şenlendirici konserinin ardından Hüsnü Şenlendirici ve Dzambo Agusevi Orkestrası’nın konseri düzenlendi.  Klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici, Kadıköy Belediyesi’ni düzenlediği etkinlikten dolayı tebrik ederek belediye çalışanlarına da teşekkür etti.

“Baharın Tadını Çıkaracağız”

Etkinlikte konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı, “Bugün Hıdırellez. Baharın ilk günü. Duaların ve dileklerin kabul olduğu gün. Bugünü aslında 31 Mart günü müjdelik. Buna inandık. 5 Mayıs itibariyle Türkiye’ye her anlamda bahar geldi. İyi baharlar. Kadıköy’de baharın tadını sonuna kadar çıkaracağız. Halkımıza söz verdik. Kalamış Parkı’nı yeniledik.  Şu an binlerce Kadıköylü burada eğleniyor. İyi eğlenceler Kadıköy. İyi ki varsınız.” diye konuştu.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP Adana il Örgütünden Altıok’a Ziyaret

HIZLI YORUM YAP