DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Sevinç Baykan Özden

Balıkesir Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonucunda Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Sevinç Baykan Özden oldu.

Balıkesir Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Sevinç Baykan Özden oldu.

Genel Kurul’da konuşan Başkan Ahmet Akın “Ortak aklı egemen kılmanın en önemli yollarından bir tanesi de kent konseyleridir.” dedi.

Kent vizyonunun ve hemşehricilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla kent gönüllülerinin şehrin yönetiminde söz sahibi olduğu ve “ben de varım” dediği Balıkesir Kent Konseyi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde 20 ilçeden gelen yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda Balıkesir Kent Konseyi faaliyet videosunun gösterimi yapıldı. Hemen ardından da protokol konuşmalarına geçildi.

‘BÜYÜKŞEHİR İSMİNE YAKIŞIR ADIMLAR ATILACAK’

Bir şehrin ortak akılla yönetilmezse; tek bir kişinin veya grubun aklına bırakılırsa o şehrin kısır ve verimsiz bir döngünün içine girerek dinamiklerinin yok olacağını vurgulayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, devamında şu ifadelere yer verdi:

“İsminin önünde büyükşehir olsa da orta halli bir kasabadan ileriye de gidemez. Ve süreç içerisinde de nitelikli insan gücünü de maalesef kaybeder. Kamusal yaşamdaki nitelikli, kalifiye insan gücünü kaybetmek bir şehir için maalesef talihsizliktir. 78 yıl sonra, bir asra neredeyse çeyrek kala yönetimi tekrardan devraldığımız Balıkesir’imiz nitelikli insan gücünü artıran, büyük tarımsal ve kırsal potansiyelini yükselten, antik kentleri, doğal güzellikleri, mavi bayraklı sahilleriyle bir turizm cenneti haline gelen, insanların tatile giderken sadece yanından geçmeyeceği, birçok üniversitesiyle öğrenciler için bir çekim merkezi olan, güçlü alt ve üst yapılarıyla tam donanımlı, teknolojiyi sadece kullanan değil teknolojiyle bütünleşen bir şehir olan tüm adımlarımızı Balıkesir’imizi orta halli bir kasaba görüntüsünden çıkarıp Balıkesir Büyükşehir ismine yakışır bir şekilde yapmak için adımlar atıyoruz.

KONGRELER ŞEHRİ BALIKESİR

Görevimizin başına geldiğimiz günden bu yana attığımız en önemli adımlardan bir tanesi yol haritamızı ve planımızı belirlemek için ortaya koyduğumuz Dönüşüm Kongremizdi. Bu kongrede Balıkesir ile dertlenen hemşehrilerim, ben de bir şeyler ortaya koymak istiyorum diye fikirlerini ortaya koydu. O kongrede konuşulanlara bakıyorum o kadar güzel tavsiye ve fikirler beyan edilmiş ki hakikatten Balıkesir için dertlenen hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Balıkesir hakikatten kongreler şehri ismini boşuna almamış. Milli Mücadelenin ilk başından beri örgütlenen şehrimiz, vatanımızı kurtarmak için bir olmuş, beraber olmuş, seferber olmuş. En akılda kalması için 15 Mayıs’ta İzmir işgal ediliyor, 16 Mayıs’ta Yiğit Balıkesirliler buna başkaldırarak milli mücadeleyi başlatıyor. İşte bizler de o Kuvayi Milliyecilerin torunları olarak örgütlenmeyi, dayanışmayı ve cesur şekilde hareket etmeyi hem onlardan hem de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendik.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bartın’da Mezarlıklar Bayrama Hazır

HIZLI YORUM YAP