DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a
ResimLink - Resim Yükle

Başkan Tutdere “Kent Meydanı Projesi”ni Esnafa Sordu

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, şehrin merkezi için planlanan ‘Kent Meydanı Projesi’ hakkında esnafın görüşlerini topladı.

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, şehrin merkezi için planlanan 'Kent Meydanı Projesi' hakkında esnafın görüşlerini topladı.

Başkan Tutdere, şehri halkıyla birlikte yönetme sözüne sadık kalarak, projeye dair esnafın öneri ve endişelerini dinledi.

“ESNAF MAĞDUR EDİLMEYECEK”

Başkan Tutdere, Yenipınar Mahallesi ve Atatürk 1. Caddesi’ndeki esnafa gerçekleştirdiği ziyaretlerde, planlanan kentsel dönüşümün gerekliliği hakkında görüş aldı. Esnaf, projenin şehir için önemli olduğunu kabul ederken, projenin inşası süresince mağduriyet yaşamaktan endişe duyduklarını ifade etti. 6 Şubat depremlerinden sonra iş yerlerini taşımak zorunda kalan esnaflar, olası bir kentsel dönüşüm sürecinde kendilerine yeni yerler gösterilmesini ve destek sağlanmasını talep etti. Başkan Tutdere ise bu süreçte esnafın mağdur edilmeyeceği konusunda güvence verdi.

“ORTAK BİR PROJE İSTİYORUZ”

Proje hakkında yaptığı açıklamada Başkan Tutdere, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, şehrimizin merkezi sokak ve caddelerini kapsayan ‘Kent Meydanı Projesi’ni hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu bağlamda, geçtiğimiz hafta Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundum ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki’yi Adıyaman’da ağırladık. Kendisine mevcut projeyle ilgili olarak dile getirdiğimiz itiraz ve talepler üzerine projenin yeniden gözden geçirileceği bildirildi. Biz de bu süreçte, projeden etkilenecek kesimlerin, özellikle de esnafımızın ve halkımızın görüşlerini almak istiyoruz,” dedi.

Başkan Tutdere, bu kapsamda Yenipınar Mahallesi ve Atatürk Caddesi’ndeki esnafları ziyaret ettiklerini belirtti. Ziyaretlerin süreceğini ve halkın da görüşlerinin alınacağını ifade eden Tutdere, “Alınan görüşler doğrultusunda itiraz ve taleplerimizi şekillendirerek Bakanlığa ileteceğiz,” dedi. Bu süreçte, ortak bir paydada buluşulan bir proje geliştirmek istediklerinin altını çizdi.

Başkan Tutdere’nin esnafla gerçekleştirdiği bu etkileşim ve katılımcı yönetim yaklaşımı, Adıyaman’ın yeni Kent Meydanı Projesi’nin, şehir halkının beklentileri doğrultusunda şekillenmesini sağlayacak önemli bir adım olarak görülüyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ankara Kalesi’nde Bakım ve Onarım Çalışması Yapılıyor

HIZLI YORUM YAP