DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Kütahya’da Kurban Pazarı Açılışı Gerçekleşti

Kütahya Belediyesi’ne ait Tavşanlı Yolu Bölcek Mevkii’nde bulunan kurban pazarının açılışı, Başkan Eyüp Kahveci’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesi'ne ait Tavşanlı Yolu Bölcek Mevkii’nde bulunan kurban pazarının açılışı, Başkan Eyüp Kahveci’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplamda 11 bin 500 hayvan alma kapasitesine sahip kurban pazarının açılış konuşmasını yapan Başkan Kahveci, hayvancılık sektörünün ülkemizin ve şehrimizin ekonomisinde kritik bir rol oynadığını belirterek, bu sektörde emek veren vatandaşlara teşekkürlerini sundu.

Hijyenik ve modern kesim yerlerinin de Belediye tarafından hazır hale getirildiğini belirten Başkan Kahveci, kurban pazarına ulaşımın özel halk otobüslerimiz ile bayramın ikinci gününe kadar sağlanabileceğini duyurdu.

Canlı hayvan pazarının açılması ile kurban bayramı öncesinde kurbanlıklarda satışa çıkarıldı. İlk gün çok fazla alışveriş olmazken bazı vatandaşlar fiyatlardan yakındı.
Canlı hayvan pazarı bayramın ikinci gününe kadar hizmet verecek.

Açılış törenine katılan vatandaşlar, kurban pazarının ve kesim yerlerinin sağladığı imkanlardan duydukları memnuniyeti dile getirirken, bu tür projelerin hayvancılık sektörüne büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Aras, “İlk Suyu Turunç’a Verdik”

HIZLI YORUM YAP