DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Balıkesir’in, Mavi Bayraklı Plaj Sayısı 49’a Yükseldi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sahillerde gerçekleştirdiği temizlik, bakım, onarım ve ıslah çalışmaları ile iskele ve cankurtaran kulelerinin kurulumlarına hız kesmeden devam ediyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sahillerde gerçekleştirdiği temizlik, bakım, onarım ve ıslah çalışmaları ile iskele ve cankurtaran kulelerinin kurulumlarına hız kesmeden devam ediyor.

default

1 Haziran’da başlayacak sezon öncesinde açıklanan TÜRÇEV verilerine göre, Balıkesir’in Mavi Bayraklı Plaj sayısı 49’a, Büyükşehir Belediyesi’ne ait plajların sayısı ise 22’ye yükseldi.

Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2024 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Mavi Bayraklı plaj sayısıyla dünya sıralamasında 567 plajla 3. sırada yer alan Türkiye’de, Balıkesir 4. sırada bulunuyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 1 Haziran’da açılacak deniz sezonuna kadar sahil temizliği, bakım, onarım ve ıslah çalışmalarına hızla devam ediyor. Temizliklerin ardından tuvalet, duş, iskele ve cankurtaran kulelerinin kurulumlarını da tamamlıyor. Geçen yıl kazandığı “Türkiye’de en fazla Mavi Bayrak sahibi olan belediye” unvanını bu yıl da koruyan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında 18 olan Mavi Bayraklı belediye plaj sayısını, 2024 yılında 22’ye yükseltti.

49 Plajda Mavi Bayrak Dalgalanıyor

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) her yıl yüzme suyu kalitesi, çevre eğitimi, çevre yönetimi, güvenlik ve hizmetler gibi 33 kriter üzerinden yaptığı değerlendirme sonucunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işletmesinde olan; Ayvalık’ta 5, Edremit’te 7, Burhaniye’de 3, Gömeç’te 1, Erdek’te 4 ve Marmara’da 2 olmak üzere toplam 22 plaj, Mavi Bayrak almaya layık görüldü. TÜRÇEV’in değerlendirmeleri sonucunda bu yıl Balıkesir genelinde 49 plajda Mavi Bayrak dalgalanıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Mavi Bayraklı Plajları

  • Ayvalık: Sarımsaklı 3 Halk Plajı, Oteller Önü Sarımsaklı Halk Plajı, Siteler Plajı, Uzungöl Plajı, Oteller Önü Sarımsaklı 2 Halk Plajı.
  • Gömeç: Gömeç Dalış Köyü Plajı.
  • Burhaniye: Marina Plajı, Yalı Plajı, Ören Mahallesi Halk Plajı.
  • Edremit: Akçay Sarıkız Halk Plajı, Melek Hanım Sitesi Plajı, İğdeli Plajı, Vali Konağı Plajı, Antandros Halk Plajı, Altınkum Halk Plajı, Özdemir Sitesi Önü Plajı.
  • Erdek: Moda Plajı, Bakraç Plajı, Dalyan Plajı, Ocaklar Halk Plajı.
  • Marmara: Abruz Plajı, Avşa Halk Plajı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha temiz ve güvenli plajlarda keyifli bir yaz geçirmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sürdürülebilirlik Farkındalığı için Çalışmalar Sürüyor

HIZLI YORUM YAP