DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Mersin Büyükşehir’den LGS Prova Sınavı

Mersin’de Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde, LGS’ye hazırlananlar için ‘Prova Sınavı’ düzenlendi.

Mersin'de Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde, LGS'ye hazırlananlar için 'Prova Sınavı' düzenlendi.

Bu sınav, öğrencilerin sınav stresini yenmeleri ve kendilerini son bir kez ölçmeleri amacıyla yapıldı. Yıl boyunca Tarsus’tan Anamur’a kadar hizmet veren kurs merkezlerinde yoğun bir tempoda hazırlanan öğrenciler, prova sınavları sayesinde sınav anında yaşayabilecekleri zaman yönetimi sıkıntılarını aşmayı öğreniyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi’nde görev yapan Psikolog Özlem Özkan, sınavların öğrencilerin eğitim hayatlarında birçok kez karşılarına çıkacağını ve bu nedenle sınavlara gereğinden fazla anlam yüklemenin stres seviyesini artıracağını belirtti. Özkan, ailelerin sınav üzerine fazla konuşmaktan kaçınmaları ve çocuklarına güvendiklerini hissettirmeleri gerektiğini söyledi. Sınav öncesi dönemde ailelerin, çocuklarının potansiyelini kabul etmeleri ve performanslarını takdir etmeleri gerektiğini vurguladı.

Özkan, öğrencilere de sınav haftasında kendilerini yoracak aktivitelerden kaçınmalarını, yeni konular öğrenmemeye gayret etmelerini, bol bol deneme sınavı çözmelerini ve sınav sabahı rutin kahvaltılarını yapmalarını önerdi. Sınav esnasında çok stres olduklarında küçük nefes egzersizleri yapmalarını tavsiye etti.

Halkkent Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Rehber Öğretmeni Jiyan Akbalık, prova sınavının, öğrencilere gerçek sınav atmosferini yaşatmak amacıyla yapıldığını belirtti. Bu sayede öğrencilerin zamanı verimli kullanmayı ve sınav heyecanıyla başa çıkmayı öğrendiklerini ifade etti.

LGS sınavına girecek olan kurs merkezi öğrencisi Nehir Akfırat, deneme sınavları sayesinde kendine olan inancının ve güveninin arttığını söyledi. Rehberlik ve danışma hizmetleri sayesinde hedeflerini yükselttiğini ve stresini yenebildiğini belirten Akfırat, kurs merkezlerinde çok iyi eğitim verildiğini dile getirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Büyükşehir Sağlık Hizmetleri ile Vatandaşların Yanında

HIZLI YORUM YAP