DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Mersin’de Lansman Yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilecek olan ‘Circular 5. Ulusal Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’nin tanıtımı yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleştirilecek olan ‘Circular 5. Ulusal Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’nin tanıtımı yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nin yürütücülüğünde, D5 Sanat Ortamı koordinatörlüğünde ve Yasemin Ülgen küratörlüğünde gerçekleştirilecek olan ‘Circular 5. Ulusal Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’nin tanıtımı amacıyla lansman düzenlendi.

Mimarlar Odası Mersin Şubesi’nde gerçekleştirilen lansmana; Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Kent Katılımı ve Sivil Toplum ile İlişkiler Şube Müdürü Başar Akça, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Dr. Sinan Can, D5 Sanat Ortamı Kurucusu ve Circular 5. Ulusal Çevre ve Sanat Etkinliği Koordinatörü Veli Mert, Circular 5. Ulusal Çevre ve Sanat Etkinliği Küratörü Yasemin Ülgen ile D5 Sanat Ortamı, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve sanatçılar katıldı. Lansmanda konuşmacılar etkinliklerin önemi ve içeriğine dair bilgiler verirken, daha önceki Circular Çevre ve Sanat Etkinliklerinin tarihsel gelişimi ve önemine değindi.

Circular 5. Ulusal Çevre ve Sanat Sergisi’nin açılışı Şemsa Pozcu Kültür Evi’nde, sanatçıların ve konuşmacıların katılımı ile 8 Haziran 2024’de saat 18.00’de gerçekleşecek. Sergi, 8 Temmuz’a kadar Pazar günleri hariç 13.00-18.00 saatleri arasında açık olacak. Etkinliklerin teması Çukurova’nın tarihi, kültürel, politik ve ekonomik bağlamda toprakla olan ilişkisinden yola çıkarak ‘toprak’ olarak belirlendi. Sergide, Mersin’in yanı sıra İstanbul, Ankara, Eskişehir, Trabzon, Antakya, Diyarbakır, Adana gibi farklı şehirlerden sanatçılar ve konuşmacılar bir araya gelecek. Toplam 43 sanatçının resim, fotoğraf, video yerleştirme, heykel gibi farklı mecralarda 60’a yakın eseri yer alacak.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Unutulmaz Roman Kahramanları Kütahya’da Hayat Buldu

HIZLI YORUM YAP