DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Mor Haritam Uygulaması, Artık Adana’da

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ofisi, toplumsal cinsiyete duyarlı bir uygulama olan Mor Haritam’ı Adana’da da hayata geçirdi.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ofisi, toplumsal cinsiyete duyarlı bir uygulama olan Mor Haritam'ı Adana’da da hayata geçirdi.

İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) tarafından finanse edilen proje, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik hizmetlerini daha erişilebilir kılmayı ve şehrin güvenliğini artırmayı hedefliyor.

“Mor Haritam”, Adana’da yaşayan kadınların ve diğer toplulukların ihtiyaçlarına duyarlı, daha eşit ve güvenli bir kent ortamı oluşturmayı amaçlıyor. Uygulama, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kadın merkezleri, sosyal yardımlar, gündüz bakımevleri gibi hizmetlerinin harita üzerinde yer almasını sağlarken, kullanıcıların belediyeye doğrudan geri bildirim vermesine de olanak tanıyor. Böylece, Adana’daki hizmetlerin daha etkili ve adil bir şekilde sunulması amaçlanıyor.

Tanıtım etkinliğinde konuşan Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Av. Türkan Eşli, uygulamanın kadınların ihtiyaçlarını belirlemede önemli bir rol oynayacağını ve belediye hizmetlerinin geliştirilmesine katkı sağlayacağını vurguladı. Eşli, “Harita, kadınların ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet noktalarını belirlerken, belediye hizmetleri hakkında soru sormalarına ve iyileştirme taleplerine olanak sağlayacaktır” dedi.

UN Women Türkiye Ülke Direktör Yardımcısı Zeliha Ünaldı ise, yerel yönetimlerin kapsayıcı bir dünya inşa etmede önemli rol oynadığını belirterek, “Mor Haritam’ın, daha sürdürülebilir, şiddet ve ayrımcılıktan uzak, kapsayıcı yaşam alanları yaratma çabalarımızda katılımcı bir araç olarak hizmet edeceğine eminim” dedi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Fırat Samsat’a Müjdeyi Verdi

HIZLI YORUM YAP