DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Okuma Yazma Bilmeyen Kadın Kalmayacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde düzenlenen ‘Okuma Yazma Kursu’ ile kadınlara eğitim imkanı sunuyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde düzenlenen 'Okuma Yazma Kursu' ile kadınlara eğitim imkanı sunuyor.

Kursa katılan kadınlar, uzman eğitmenler eşliğinde okuma ve yazma becerilerini geliştiriyorlar. Birçoğu hayatlarında ilk defa okula gitme fırsatı bulan kadınlar, gösterdikleri azimle diğer kadınlara ilham veriyorlar. Kurs sayesinde günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları aşabilen kadınlar, hayatlarında önemli değişimler yaşıyorlar.

Kurs öğretmenlerinden Özlem Zubaroğlu, kadınlara okul ortamı sağladıklarını belirtiyor ve kursun iki aşamadan oluştuğunu açıklıyor. İlk aşamada harfler ve heceleme öğretilirken, ikinci aşamada ise fen bilgisi, sosyal bilgiler, matematik ve yaşam becerileri gibi dersler veriliyor. Bu dersler kadınların günlük yaşamlarına katkı sağlayarak, daha özgüvenli ve bilinçli bireyler olmalarını sağlıyor. Zubaroğlu, kadınların gelişimini görmekten mutluluk duyduklarını ve bu durumun topluma da olumlu yansımaları olduğunu belirtiyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Giresun Kalesi, Festivale Hazır

HIZLI YORUM YAP