DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Özel Cephaneliğe Tepki Gösterdi

CHP lideri Özgür Özel, Oktay Tabur’un cephaneliğine tepki gösterdi, “Fotoğraf Türkiye’nin yargı sisteminin duvara yansımış halidir…

Özel Cephaneliğe Tepki Gösterdi

CHP lideri Özgür Özel, İzmir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur’un silah cephaneliğine tepki gösterdi…

Özel, İzmir Adliyesi’nde hâkim olan Oktay Tabur’un Porsche Taycan model araç kullanması ve adliyenin dinlenme odasında silahlarını sergilemesine tepki göstererek “Birilerinden aldıkları talimatı yerine getiriyorlar.: “Fotoğraf Türkiye’nin yargı sisteminin duvara yansımış halidir… HSK’nın harekete geçmesi, gereğini yapması gerekiyor.” dedi.

Özel, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye’de kimin hapse gireceğine bizim dünya liderimizi, hapisten kimin çıkacağına dünyanın öbür liderleri karar veriyor.

Bu kararların altına imza atanlar hepimiz adına karar veriyor gibi yapıyorlar, ama aslında talimatları yerine getiriyorlar. O talimatları yerine getirirken görünün o ki sadece aldıkları maaşla yetinmiyorlar. Altındaki Türkiye’de satılan en pahalı araba, ki sorulan soruya borsada kazandım demiş, o araba Türkiye’de satılan en pahalı arabadır ve bir hakimin altında.

Duvardaki silahlar ise devlete güveni tesis etmesi gerekenlerin kendisini devlet adına, hepimiz adına silah taşıması gereken, onlar silah taşıyınca bizim taşımamamız gereken kolluk kuvvetlerinin zimmetli silahlarının 15 katını duvarda sergilemektedir. Uzun namlulu silahlar dahil…

Bunlar birilerinden aldıkları talimatı yerine getirerek, birileri adına orantısız, kanunsuz ve anayasa dışı güç kullanarak, altlarında pahalı arabaları, arkalarında uzun namlulu silahlarıyla hepimize meydan okuyorlar.

Bu görüntü demokrasi meselesi değildir; bu bir başkaldırı meselesidir. Orada başkaldıranlardan, onun başını kaldıranlardan cesaret alan kifayetsiz muhteristir.

Bir gün daha o koltukta oturursa, bir gün daha HSK tarafından ihraç talebiyle disiplin soruşturması başlatılmazsa Adalet Bakanı Yılmaz Tunç nasıl kendi koltuğunda oturacaktır. HSK’nın harekete geçmesi, gereğini yapması gerekiyor.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Canbeyli: Bir Darbe de Şimşek’ten Geldi

HIZLI YORUM YAP