DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Sinop’ta Ödüllü Bisiklet Turu Etkinliği

Sinop Belediye Başkanvekili Mehmet Öztaşçı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle düzenlenen bisiklet turu etkinliğine katıldı.

Sinop Belediye Başkanvekili Mehmet Öztaşçı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle düzenlenen bisiklet turu etkinliğine katıldı.

Etkinlik, Sinop Belediyesi, TEMA Vakfı Sinop İl Temsilciliği, Türkiye Bisiklet Federasyonu Sinop İl Temsilciliği ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Sinop İl Temsilciliği paydaşlığında gerçekleştirildi.

TEMA Vakfı Sinop İl Temsilcisi Özgür Cebeci, basın açıklamasında bulunarak “Topraklarımızı, ormanlarımızı ve meralarımızı tahrip ederek, biyolojik çeşitliliğimizi yok ederek ve suyumuzu kirleterek dünyamızı saran ekolojik güvenlik ağını tehlikeye atıyoruz. Eğer bu şekilde yaşamaya devam edersek, gelecek nesillerin en temel ihtiyaçlarını karşılayamamalarına hatta yaşama imkânlarının ellerinden alınmasına neden olacağız.

TEMA Vakfı Sinop İl Temsilciliği olarak bisiklet turu etkinlik paydaşlarımız olan Sinop Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu Sinop İl Temsilciliği ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Sinop İl Temsilciliği ile birlikte bu önemli günde şu mesajı vurguluyoruz; bu sorunun çözümü, yaşamımızı sürdürecek kadar tüketip mutlu olabileceğimiz bir toplum düzeni yaratmak ve herkesin bu hedefe ulaşmak için birlikte hareket ederek katkı sağlamasından geçiyor. Ancak bu şekilde bizden sonraki tüm canlılara sürdürülebilir bir dünya bırakmış olacağız. Dünya ticaretinin büyük bölümü okyanus ve denizler üzerinden, yolcu taşımacılığı ise kara ve denizler üzerinden gerçekleşmektedir. Bugün burada, fosil yakıtlı araçların çevreye verdiği zararlara dikkat çekmek amacıyla toplandık. Karbon ayak izimizi küçültmek için seyahat tercihlerimizde yapacağımız ufak değişiklikler büyük sonuçlar doğurabilir. Örneğin, ülkeler ve şehirler arası seyahatlerde uçak yerine vapur, tren ve otobüs kullanmak; şehir içi ulaşımda ise öncelikli olarak yürümek, bisiklet veya elektrikli bisiklet kullanmak ve mesafe uzun olduğunda toplu taşıma araçlarını tercih etmek en doğru davranış olacaktır.

Bugün, insan faaliyetleri ve tüketim alışkanlıkları nedeniyle 1.6 dünya tüketilmektedir. Ayrıca iklim değişikliğinin şiddetli etkileri seller, mevsim sıcaklık kaymaları ve yüksek sıcaklar şeklinde hissedilmektedir. Bu etkinliğe katılarak hassasiyet gösteren herkese, paydaşlarımız Sinop Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu Sinop İl Temsilciliği ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Sinop İl Temsilciliği yönetici ve temsilcileriyle birlikte teşekkür ederiz. Katılımınızla etkinliğimizi daha renkli ve güçlü kılan siz Sinop halkına minnettarız. 5 Haziran Dünya Çevre Gününüzü kutlar, saygılarımızı sunarız” diye konuştu.

Cebeci’nin basın açıklamasının ardından bisiklet turu başladı. Sinop Belediyesi zabıta aracı, tur boyunca bisiklet sürücülerine eşlik ederek tur güvenliğini sağladı. Bisiklet turu Karakum Gezi Yolu’nun yarısına kadar gidildikten sonra Uğur Mumcu meydanına geri dönülerek sona erdi. Bisiklet turu günün anısına düzenlenen bisiklet çekilişinin ardından sona erdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Muğla’da Eski Otogar Faaliyete Geçirildi

HIZLI YORUM YAP