DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Teleferik Projesinde Yeni Adım

Amasya’da yıllardır defalarca gündeme gelen ancak çalışmaların bir türlü başlayamadığı teleferik projesinde yeni bir adım atıldı.

Amasya'da yıllardır defalarca gündeme gelen ancak çalışmaların bir türlü başlayamadığı teleferik projesinde yeni bir adım atıldı.

Amasya Belediye Başkanı Turgay Sevindi, Amasya’nın yıllardır çözülemeyen sorunlarına el attı. Amasyalı vatandaşların yıllardır beklediği ve sık sık gündeme gelen ancak bir türlü inşaata başlanamayan teleferik projesi ile ilgili yeni kararlar alındı.

Amasya Belediye Meclisinin Mayıs Ayı toplantısında Amasya’nın yıllardır beklediği teleferik projesi de masaya yatırıldı. Amasya Belediye Başkanı Avukat Turgay Sevindi, önceki dönemlerden kalma teleferik projesini yüklenen firmanın iflas ettiğini ancak teleferik sözleşmesinin feshedilmediğini ifade etti.

Kentteki en çok konuşulan ve merak edilen teleferik projesi ile ilgili Amasya Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında konuşan Başkan Sevindi, “Şehrimizde önceki dönemimizden kalan büyük projeler var. Teleferikle ilgili yine aynı firma burada ihale alıcısı. Ancak yapılan sözleşmede yüklenici firmanın konkordato ilan etmesi halinde sözleşmenin fesi gerekirken bu yola gidilmemiş. Teleferik kısmında firmayla görüşmelerimiz devam edecek ama yasal zemini oturtmak istiyoruz. Firmanın da bizim gördüğümüz kadarıyla ülkedeki ekonomik durum enflasyonist durumdan kaynaklı olarak pek yapmaya yaklaşmayacağı gibi bir izlenim edindim” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Siyasette Yenilik Ödülü Ankara’ya Verildi

HIZLI YORUM YAP