DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Ankara Ulaşım Ücretlendirme Sisteminde Yeni Dönem Başlıyor

Ankara ulaşımında devrim niteliğinde bir adım atılıyor.

Ankara ulaşımında devrim niteliğinde bir adım atılıyor.

 

Eski sistemde sıkça yaşanan arızalar, bakiye yükleme bankolarındaki sorunlar ve ihale edilen firma kaynaklı problemlerin ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir ulaşım ücretlendirme sistemi ile vatandaşların hizmetinde olacak.

Yeni sistemle birlikte;

  • Usulsüz kullanımların önüne geçilecek,
  • Özellikle engelli vatandaşlar için görsel ve sesli bildirimler sağlanacak,
  • Zincir marketler ve alternatif uygulamalardan dolum yapılabilecek,
  • Kredi kartı ve mobil uygulama üzerinden Sanalkart ile QR ve NFC gibi son teknoloji ödeme yöntemleri kullanılabilecektir.

Geçiş Süreci ve Vatandaşların Hakları

Yeni sisteme geçiş süreci bir ay içerisinde tamamlanacak olup, bu süreçte eski firmanın gerekli çalışmaları yapmamasından kaynaklanan validatörlerdeki sorunlar takip edilerek çözülecek. Bu süreçte vatandaşlarımızın hiçbir hak kaybı yaşamaması için gerekli tüm önlemler alınacak ve sorunlar anında giderilecek.

Yeni sistemle birlikte Ankara ulaşımında hem kullanıcı deneyimi iyileşecek hem de teknolojik altyapı güçlendirilecektir. Engelli vatandaşlarımız için getirilen yeni özellikler ile ulaşım herkes için daha erişilebilir ve kolay hale gelecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için geçiş sürecinde dikkatle çalışacak ve tüm sorunları çözecektir. Yeni sistemin getirdiği avantajlarla birlikte Ankara ulaşımı daha modern, güvenli ve kullanıcı dostu bir hale gelecektir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Yardımcısı İşbilir, Sempozyuma Katıldı

HIZLI YORUM YAP