DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Uşak’ta Ulaşımda Mağduriyet Kalmayacak

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara ile Üniversite-Dikilitaş şehir içi otobüs hattı durağında bir araya geldi. Toplantıda, toplu taşıma sektörünün karşılaştığı sorunlar ve bu sorunların çözümü için yapılacaklar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara ile Üniversite-Dikilitaş şehir içi otobüs hattı durağında bir araya geldi.

Başkan Yalım’a Uşak Şoförler ve Otomobil Esnafları Odası Başkanı Mustafa Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

TÖHOB Genel Başkanı Kara, Başkan Yalım’ın esnaf dostu bir lider olduğunu vurgulayarak, “Uşaklı ulaşım esnafı ve vatandaşları çok şanslı çünkü başkanımız her zaman emekçilerin ve çalışanların yanında duruyor” dedi.

Başkan Yalım ise şehir içi otobüs şoförlerine verdiği sözleri unutmadığını ve en kısa sürede Belediye Meclisi’ne getireceğini belirtti. Otobüs sektörüne sağlayacakları destekleri açıklayan Başkan Yalım, “65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımız için hükümetten gelen destek miktarıyla aynı miktarda her ay otobüs sahibi esnafımıza destek olacağız. Bu sayede esnaflarımızı bir nebze olsun rahatlatmayı amaçlıyoruz. Ayrıca önümüzdeki süreçte her araca 100 litre mazot desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Yalım ayrıca hastane ulaşımında vatandaşların sıkıntı yaşamaması için nöbet sistemi düzenleyeceklerini ve hem esnafa hem de vatandaşlara her konuda destek olacaklarını belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Eş Başkan Yazar ve Kahraman’a Ziyaret

HIZLI YORUM YAP