DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a
ResimLink - Resim Yükle

Balıkesir Kent Konseyi, Çocuk Meclisi Kuruyor

Balıkesir’de çocukların şehir yönetimine katılımını ve söz sahibi olmalarını amaçlayan Çocuk Meclisi’nin kurulması için önemli adımlar atıldı.

Balıkesir'de çocukların şehir yönetimine katılımını ve söz sahibi olmalarını amaçlayan Çocuk Meclisi’nin kurulması için önemli adımlar atıldı.

Balıkesir Kent Konseyi çatısı altında oluşturulacak olan Çocuk Meclisi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın seçim vaatlerinden biri olup, çocukların şehirle ilgili karar süreçlerine katılmasını ve kentlilik bilincinin geliştirilmesini hedefliyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın seçim vaatlerinden biri olan Çocuk Meclisi, Balıkesir Kent Konseyi çatısı altında kurulacak. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Olağan Genel Kurul’da oy birliğiyle alınan karar doğrultusunda Çocuk Meclisi kurulması için Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Sevinç Baykan Özden’in koordinasyonunda çalışmalar başladı. Çocukların kent yönetimi ile kentlilik bilincinin geliştirilerek kente dair öneri ve projelerinin üretilmesini teşvik etmek amaçlı kurulacak olan Çocuk Meclisi, aynı zamanda çocuk dostu kent modeline ulaşmayı da hedefliyor. Çocukların; kentten beklentilerini, hak ve sorumluluklarını, meclis çatısı altında oluşturulan demokrasi kültürü içerisinde öğrenmesini sağlayacak Çocuk Meclisi, onların kent yönetimi ve sosyal hayattaki rollerinin güçlendirilmesini amaçlıyor. Hiçbir ayrım gözetmeksizin gönüllülük esasına dayanarak oluşturulacak olan Çocuk Meclisi’nde, çocuk dostu kentin sürdürülebilir gelişmesinin temelini oluşturacak politikalar ön planda tutulacak.

ÖNCELİK HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE ÇOCUKLAR

Balıkesir’de yaşayan çocukların kent kimliğine sahip çıkmasını hedefleyen mecliste bir yandan onların yaşadıkları sorunlara ilişkin politikalar ve çözüm önerileri geliştirilirken bir yandan da kendi potansiyellerini keşfederek gelişimlerini desteklenecek. Kişisel, toplumsal, bilimsel, kültürel, sanatsal, spor ve iletişim gibi konularda gelişime ilişkin eğitim program ve faaliyetlerin de düzenlenmesiyle ilgili çalışmalar yapacak olan Çocuk Meclisi; dinamizmini yönlendirebileceği uğraş ve ilgi alanları geliştirmek, çocuk hak ve özgürlüklerine sahip çıkılan ortaklık bilinciyle yaşamalarına önemli katkılar sunacak.

Başkan Ahmet Akın’ın önerisiyle; Emekli Meclisi ve Çevre Meclisi kurmak için de çalışmalar başlatan Balıkesir Kent Konseyi, şehri için en iyi şekilde faaliyetlerini sürdürecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bilecik’te Çevreyi Kirletenlere Ceza İşlemi Uygulanacak

HIZLI YORUM YAP