DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Balıkesirliler, Kuvayı Milliye Günü’nü Kutladı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Kuvayı Milliye Günü kapsamında düzenlenen kutlama programlarına katıldı. Konuşmasında, “İlk kurşun da son kurşun da memleketimiz Balıkesir’de atıldı. İstiklal Madalyamız için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Kuvayı Milliye Günü kapsamında düzenlenen kutlama programlarına katıldı.

Başkan Ahmet Akın, Balıkesir Valiliği koordinesinde gerçekleşen Kuvayı Milliye Günü kutlamalarına katılarak, 41 Bayrak Adam anısına düzenlenen yürüyüşe liderlik etti. Okuma Yurdu’ndan Alaca Mescit’e kadar süren yürüyüşte Balıkesir protokolü, şehit ve gazi dernekleri, Büyükşehir Belediyesi Bandosu, öğrenciler ve birçok Balıkesirli yer aldı. Daha sonra Kuvayı Milliye Anıtı’nda düzenlenen törenlere katılan Akın, Kuvayı Milliye’nin torunları olarak bu günü büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirtti.

“41 BAYRAK ADAM, KUVAYI MİLLİYE’NİN ATEŞİNİ YAKTI”

Başkan Akın, “Kuvayı Milliye’nin başşehri Balıkesir’de ‘Kuvayı Milliye Günü’nü en güzel şekilde kutluyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. 15 Mayıs 1919’da İzmir’i işgal eden Yunan kuvvetlerinin Balıkesir’e geçişini durdurmak için harekete geçen Yiğit Balıkesirliler, Alaca Mescit’te bir araya geldiler. 16 Mayıs’ta milli mücadeleyi başlatan 41 Bayrak Adam, Kuvayı Milliye’nin ateşini yaktı. Balıkesir, bu yüzden Kuvayı Milliye’nin başşehridir” dedi.

“İLK KURŞUN DA SON KURŞUN DA BALIKESİR’DE ATILDI”

Başkan Akın, konuşmasına şöyle devam etti: “15 Mayıs’ta düşmana karşı harekete geçen Yiğit Balıkesirliler, 16 Mayıs’ta milli mücadeleyi başlattı. İlk kurşun da son kurşun da Balıkesir’de atıldı. Ben de İstiklal Madalyalı Akıncılar Müfrezesi’nin yiğitlerinden birinin torunuyum. Onun İstiklal Madalyası’nı gururla taşıyoruz. Milletvekilliği dönemimde olduğu gibi, birlik ve beraberlik içinde İstiklal Madalyamız için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Başkan Ahmet Akın, kutlama programının ardından tüm katılımcılarla birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi ve etkinlik sona erdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İzol, Sudaki Koku Sağlığına Zararlı Değil

HIZLI YORUM YAP