DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Başkan Akın’dan; Bandırma ve Körfez’de Deniz Taksi Müjdesi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Bandırma’da düzenlediği Halk Günü Buluşması öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, bölgeye yönelik projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Akın, Bandırma ve Körfez’de bu yazdan itibaren deniz taksi hizmetinin başlayacağını müjdeledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Bandırma’da düzenlediği Halk Günü Buluşması öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, bölgeye yönelik projeler hakkında bilgi verdi.

Başkan Akın, Bandırma’da gerçekleştirecekleri projeler hakkında konuşurken, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile tam bir uyum içinde çalıştıklarını vurguladı. “Balıkesir’imizin her noktasında olduğu gibi Bandırma’da da gelişme için bir yola çıktık. Hem onun ekibi hem de Büyükşehir’imizin ekibi tam bir mutabakat içerisinde. 1/5000’lik planları hazırladık, çok az kaldı. Paşakent Kültür Merkezi’nin ihalesini çok yakında yapıyoruz. Çamlık’taki alanla ilgili de mutabakat sağlama aşamasındayız. Cumhuriyet Meydanı, Sevgi Yolu düzenlemesi, ulaşım planı ve kavşaklarla ilgili tüm planlamaları yaptık.” dedi.

Balıkesir Dönüşüm Kongresi

30-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Balıkesir Dönüşüm Kongresi’ne basın mensuplarını davet eden Başkan Akın, “Bu Türkiye’de bir ilk. İki gün boyunca Balıkesir’in 2050 vizyonunu tüm ilçeleriyle ortaya koyacağız. Yol haritamızı ve yapacaklarımızı bilimsel temelli olarak hazırlayacağız. Balıkesir, tüm ilçeleriyle Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Borçların arkasına sığınmayacağız ve tüm sözlerimizin arkasındayız. Bandırma, Balıkesir’den çok güzel görünüyor.” şeklinde konuştu.

Deniz Taksi Hizmeti Başlıyor

Başkan Ahmet Akın, deniz taksi hizmetini bu yıl içinde başlatacaklarını belirterek, “Balıkesir Deniz Otobüsleri altında çalışmalar başladı. Bu yazdan itibaren bölgede ve Körfez’de deniz taksilerimizi göreceksiniz. Özellikle Körfez tarafından; Ayvalık-Ayvacık arasında çalışacak. Marmara Adası ile ilgili de bir çalışma var. İlk deniz taksimiz bu dönem gelecek ve ardından diğerleri de hizmete girecek.” dedi.

Bu yeni hizmetle birlikte, Balıkesir ve çevresinde ulaşımın daha kolay ve hızlı hale geleceği belirtiliyor. Deniz taksileri, özellikle yaz aylarında bölgeye büyük bir rahatlık sağlayacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BAKKA Mayıs Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

HIZLI YORUM YAP