DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a
ResimLink - Resim Yükle

Başkan Seçer, ‘Gadir Hum Bayramı’ Kutlamasına Katıldı

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediyenin de katkı sağladığı ‘Gadir Hum Bayramı’ kutlamasına katılım sağladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediyenin de katkı sağladığı ‘Gadir Hum Bayramı’ kutlamasına katılım sağladı.

Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen ‘Gadir Hum Bayramı’ kutlama programına; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Ali Uyan, DEM Parti Mersin İl Eş Başkanları Reşat Aşan ve Bedriye Kuş, TİP Mersin İl Başkanı Ahmet Paket, AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Mehmet Özgenç, Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Genel Başkanı Muhsin Uğurel, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İlgar Baharlu, Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği  Kurucusu ve Onursal Başkanı Ahmet (Verde) Özuğurlu, Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, Toroslar Cemevi Başkanı Hüseyin Değerli, Mersin Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Coşkun Teymur, Mersin Katolik Kilisesi Pederi Roshan Cordeiro, Meclis üyeleri, dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ile Mersin Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Başkan Seçer: “Herkesi kendi gibi gören bir belediye başkanınız var”

Gadir Hum Bayramı’nda bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Seçer, insanların Mersin gibi kozmopolit bir şehirde huzur içerisinde yaşadığını söyledi. Başkan Seçer, “Mersin’de yaşamaktan mutluyuz. 2019’dan sonra herkesi seven; dini, mezhebi, meşrebi, yaşam biçimi, zenginliği, fakirliği, bölgesi, mahallesi ne olursa olsun herkesi kendisi gibi gören bir belediye başkanınız var. Bu anlayışımızdan dolayı kendimizle ne kadar gurur duysak azdır. İncindik incitmedik; üzüldük, üzmedik; ötelendik, darbe yedik, ne öteledik, ne de darbe vurduk. Dimdik ayakta durduk” dedi.

“Doğru yolda olduğumuzu 31 Mart’ta gördük”

Mersin’de insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi için çalıştıklarını kaydeden Başkan Seçer, “‘İnsanların mutluluğu, insanların huzuru, insanların kendisini iyi hissetmesi bizim için en önemli kazanım’‘En büyük projemiz; insanların huzurunu yerine getirmek’‘Herkesin kimliği, herkesin mezhebi, meşrebi, dili, inancı, onun onurudur, şerefidir’ dedik. Bu anlayışımızı da devam ettireceğiz. Çünkü doğru yoldayız. Doğru yolda olduğumuzu da 31 Mart’ta gördük. En Batı uçtan en Doğu uca kadar; ‘Bu başkanın mezhebi bu, meşrebi bu’ demedi. Mersinli; ‘Ben mutluyum’ dedi ve sahiplendi. Bu bir siyasi konuşma değildir, bu Mersin’in sosyolojik tespitidir. Şu anda Mersin’de tablo budur” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Afyonkarahisar Belediyesi Çölyak Hastaları İçin Büfe Açtı

HIZLI YORUM YAP