DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

Tekirdağ Büyükşehir, Telsiz Altyapısını Güçlendiriyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, olası afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında mevcut telsiz altyapı sistemlerinin kapasitelerini güçlendiriyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, olası afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında mevcut telsiz altyapı sistemlerinin kapasitelerini güçlendiriyor.

Bu kapsamda, mevcut telsiz altyapı sistemlerinin kapasitelerini artırarak, elektrik kesintileri sırasında bile iletişimin kesintisiz devam etmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Bilgi İşlem Dairesi ekipleri tarafından başlatılan bu güçlendirme çalışmaları, afet anında hayati önem taşıyan telsiz iletişim sistemlerinin güvenilirliğini artırmayı hedefliyor.

TESKİ Naip İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde İlk Adım

Çalışmaların ilk adımı, TESKİ Naip İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde bulunan röle istasyonunun altyapısının güçlendirilmesiyle atıldı. Bu çalışma kapsamında zemin betonu yenilendi, üçgen örme direkler kuruldu, güneş panelleri, rüzgar türbini, akıllı inverter, akü grubu, konteyner, kabinet, klima ve izolasyon trafosu panosu montajları gerçekleştirildi. Bu yenilikler sayesinde, olası enerji kesintileri durumunda telsiz sistemlerinin rüzgar ve güneş enerjisi ile çalışmaya devam etmesi sağlanacak.

Afet Durumunda Kesintisiz İletişim

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin telsiz sistemi, belediye birimleri arasındaki kablosuz iletişimi sağlamak için kritik bir role sahip. İtfaiye, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme, Zabıta ve Fen İşleri Dairesi Başkanlıkları gibi birimlerin yanı sıra, olası afet durumlarında il merkezi ve ilçeler arasındaki koordinasyonu da sağlayarak, 112 acil çağrı merkezi ve kriz merkezi gibi komuta merkezleri ile kesintisiz iletişimi mümkün kılıyor.

Başkan Yüceer: “Afet Sonrası İletişim Hayati Önem Taşıyor”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ’ın deprem kuşağında yer almasının bu tür hazırlıkları hayati kıldığını belirterek, şunları söyledi: “Tekirdağ deprem kuşağında yer alıyor. Afetleri önleyebilmemiz mümkün değil ancak önlem almak, afetlere her anlamda hazır olmak ve tedbirleri almak için çalışmalar yapabiliriz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, olası bir afet sonrası birimler arası iletişim ve koordinasyonun sağlanması ve iletişimin devamlılığı için kurduğumuz telsiz sistemlerimizin altyapılarını güçlendiriyoruz.”

Güçlendirme Çalışmaları Diğer Röle İstasyonlarında Devam Ediyor

TESKİ Naip İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde başlatılan bu güçlendirme çalışmaları, il sınırları içerisindeki diğer röle istasyonlarında da devam edecek. Her bir röle istasyonunda benzer iyileştirmeler yapılarak, sistemin her koşulda aktif kalması ve afet durumlarında iletişimin sürekliliği sağlanacak. Bu kapsamda, belediyenin afet hazırlıklarına yönelik yatırımları, Tekirdağ’da olası afetlerin ardından hızlı ve etkili müdahaleler yapılabilmesine olanak tanıyacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, afetlere hazırlık konusunda yaptığı bu çalışmalarla, kentin güvenliğini ve afetlere karşı dayanıklılığını artırmayı hedefliyor. Telsiz sistemlerinin güçlendirilmesi, sadece belediye birimlerinin değil, aynı zamanda halkın da güvenliğini sağlama konusunda büyük bir adım olarak görülüyor. Başkan Yüceer’in vurguladığı gibi, afet sonrasında iletişimin devamlılığı hayati önem taşıyor ve bu tür projeler, bu hedefe ulaşmada kritik bir rol oynuyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sinop’ta Ödüllü Bisiklet Turu Etkinliği

HIZLI YORUM YAP