DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

DOLAR

32,3400$% -0.07

EURO

34,8790% 0.06

GRAM ALTIN

2.392,77%-0,15

a

URSIAD, Büyük Katılımlı Bir Etkinlik Düzenledi

 

Milli ve manevi değerlerin bir araya getirdiği iş insanlarından oluşan URSIAD’ın düzenlediği etkinlikte Dr. Yılmaz Sönmez ve Prof. Dr. Emre Alkin 2024 finansal beklentiler ve aile şirketlerini anlattı.

URSIAD, Büyük Katılımlı Bir Etkinlik Düzenledi

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, URSİAD’ın tanıtım filmiyle devam etti. URSIAD Başkanı Mehmet Yaşar Bahçivan’ın açılış konuşmasının ardından birçok aile şirketine danışmanlık hizmeti veren Dr. Yılmaz Sönmez  “Aile şirketlerindeki Kurumsallaşma Süreçleri ve Üçüz Dönüşüm” konularını anlatırken, Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin de “2024 yılı finansal durumu ve beklentiler” üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğe URSİAD’ın önceki dönem başkanları Ömer Faruk Bahçivan ve Nabi Kırmızı’nın yanı sıra İstanbul’da faaliyet gösteren Urfalı iş insanlarından oluşan geniş bir kitle katılım gösterdi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan URSIAD Başkanı Mehmet Yaşar Bahçivan: URSIAD olarak, Şanlıurfa’nın ekonomik ve sosyal kalkınmasına, dolayısıyla Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamak için çalıştıklarını ifade etti.

URSIAD Başkanı Mehmet Yaşar Bahçivan: “Geleneksel değerlerimizi modern iş dünyasıyla bütünleştirmek istiyoruz.”

URSIAD Başkanı Bahçivan konuşmasının devamında; “Etkin bir sivil toplum kuruluşu olan URSIAD olarak, Şanlıurfa’nın ekonomik ve sosyal kalkınmasına, dolayısıyla Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamak için çalışıyoruz. Modern dünya; dijitalleşme, yeşil enerji ve sürdürülebilirlik üzerine kurulu. Şanlıurfa’nın bu global harekette yer alabilmesi için dijital ve yeşil dönüşüme öncülük etmeliyiz. Bu, sadece ekonomik kalkınma değil, aynı zamanda sürdürülebilir bir gelecek anlamına geliyor. Şanlıurfa’nın geleneksel değerlerini modern iş dünyasıyla bütünleştirerek, Türkiye ekonomisine katkıda bulunan yenilikçi ve dinamik bir topluluk oluşturuyoruz. Bu birliktelik hem İstanbul’un hem de Şanlıurfa’nın ekonomik gücünü artırıyor ve ülkemizin genel ekonomik yapısına önemli katkılar sunuyor.” açıklamasında bulundu.

URSIAD, Büyük Katılımlı Bir Etkinlik Düzenledi

Dr. Yılmaz Sönmez, “Değişime ayak uyduramayan şirketler sıkıntılar yaşayacak.”

URSIAD’ın düzenlediği etkinliğin ilk konuşmacısı Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yönetim danışmanlığını yapan Dr. Yılmaz Sönmez’di. İçinde bulunduğumuz dönemi farklı bir çağ olarak tanımlayan Dr. Yılmaz Sönmez, 7 yıl içerisinde mevcut şirketlerin iş modelleri sebebiyle sıkıntı yaşayacağını, bu sürecin şirketler tarafından çok iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi. Dünyadaki şirketlerin Yüzde 50’sinin aile şirketi olduğu bilgisini veren Sönmez, bu oranın Türkiye’de yüzde 90 olduğunu vurguladı. Aile şirketlerinin ise, yüzde 18’nin aile içi çatışma, yüzde 40’nın vizyon çatışması, yüzde 20’sinin kurumsallaşmada geç kalınması, yüzde 12’sinin liderlik sorunu, yüzde 8’inin ise bayrak değişiminin gecikmesi sebeplerinden dolayı dağıldığını söyledi.

Prof. Dr. Emre Alkin “2024 yılı finansal anlamda birçok risk barındırıyor”

Orta ve Uzun Vadede tüm dünyada bizi bekleyen risklerin; Sıcak çatışmaların artması, Diplomatik Gerginlikler, Enflasyonla Mücadele ve Faizler, Yerel ve Genel seçimler, Küresel Ticarete Yavaşlama,  Gıda ve Enerji Darboğazları, Doğal Afetler, Yeni bir Pandemi, Sürekli Artan Borç, Kuvvetli Paralara karşı Yeni Değerler başlıkları altında sıralayan Prof. Dr. Alkin, 2024 yılında finansal anlamda yaşanması muhtemel sıkıntıları ve bu sıkıntılara karşı alınması gereken tedbirleri anlattı.

URSIAD, Büyük Katılımlı Bir Etkinlik Düzenledi

TÜRKİYE 2024’TE YÜZDE 3.5 BÜYÜYECEK

Uluslararası kredi derecelendirme kurumlarının Türkiye için 2024 büyüme tahminlerini sürekli değiştirmelerini eleştiren Alkin, Türkiye’nin büyümesi gerektiğini bunun da yüzde 5 oranında büyümesi gerektiğini ama 2024 yılında Türkiye’nin yüzde 3.5 oranında büyüme kaydedeceğini tahmin ettiğini söyledi.

KURUCU ÜYELERE ŞÜKRAN PLAKETİ

Kurucu Üyeler Ömer Faruk Bahçivan, Fehmi Aslan, Müslüm Kayacan, Murat Tufan, Mehmet İsotçu, Adnan Şansal ve Ahmet Büyükhan’a şükran plaketlerini yönetim kurulu üyeleri Ahmet Davizan, Şahin Kırmızı, Mehmet Aslan, Ahmet Ferhat Göçmen, Mehmet İpar ve Burak Çavuş takdim ettiler.

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bedelli Askerlik Ücreti 182 bin 608 TL Oldu

HIZLI YORUM YAP